Мусил-мухад

Жив або не жила одна бідна людина на прізвисько Мусил-Мухад. У нього було багато дітей.

Ось засіяв він поле, і прийшов час жнив. Батько зі старшою дочкою Райганат пішли у поле. Дівчина стала жати, а Мусил-Мухад у'язав снопи. Та ось під одним снопом він побачив великого змія.

- Мусил-Мухад, - сказав змій, - видай за мене свою дочку, а тобі за це буде більша вигода.

Мусил-мухад

Далі
Проглядів: 66
26-10-2016, 13:58

Гунуна й цариця вітрів

Жила на світі дівчина Гунуна. Умерли у неї батько й мати. Залишилася дівчина круглою сиротою. Та побрав її до себе дядько по батькові. Дядько була добра людина, жалував племінницю. Але його дружина й дочка не злюбили сиротку. Усю важку роботу у будинку на неї звалили. Гунуна й вовна

Далі
Проглядів: 70
21-09-2016, 12:30

Чарівний колодязь

Жив-Був колись на світі якийсь хан, і була у нього єдина дочка. Черствий серцем, цей хан ненавидів злиденних і ніколи не подавав милостиню. А дочка його була м'якосердої й щедрою. Вона плакала, коли гнали з ханського двору прохальних милостиню, і говорила батькові:

- Невже збідніє твоя скарбниця, якщо ми дамо незаможному гріш, а голодному

Далі
Проглядів: 126
17-09-2016, 17:41

Гугурчи

Трапилося одного разу у деякому царстві так, що пішли ранком жінки за водою, а води не набрали. У джерела лежав ашдага й нікому не давав проходу. Кілька днів так тривало, і народ почав страждати від спраги. Доклали про цей цареві. Послав цар до джерела військо.

Далі
Проглядів: 78
8-09-2016, 12:18

Заза, червона коровушка

Чи Те було, чи то не було - жила, говорять, у одному селищі жінка з рідною дочкою й з пасербицею.

Дочка свою вона роботою не млоїла, солодкими чуреками кормила. А пасербиці черству кірку так солі щіпку дасть і на цілий день у поле пасти корову пошле.

Корова у них була червона, кликали її Заза. Дівчина корову на сонечку прив'яже, кіркою солоної почастує, а сама сидить

Далі
Проглядів: 75
18-07-2016, 15:54

Ведмежа

Чи Те було, чи то не було, жив, говорять, на світі вдівець, і була у нього красуня дочка.

Важко було вдівцеві без дружини. Одружився він у другий раз. А мачуха, тільки-но у будинок увійшла, зненавиділа пасербицю й з ранку до ночі не давала чоловікові спокою:

- Поведи її куди прагнеш, тільки

Далі
Проглядів: 83
22-06-2016, 12:23

Черевичок Изагури

Звила куріпка серед трав на гірському лузі гніздо й вивела пташенят. Такі пестренькие, такі гарні дитинки вивелися! Так ось лихо: занадилася до гнізда змія. Нишпорить навколо у траві, на пташенят поглядає... Втратилася бідна куріпка спокою.

Пішла

Далі
Проглядів: 70
2-06-2016, 10:43