Хлопчик Иде

Жив був хлопчик Иде. Рано залишився він круглим сиротою. Батько його, мисливець, пішов одного разу у тайгу на промисел і не повернувся. А незабаром умерла й мати. Побрала хлопчика до себе стара бабуся.

Любила бабуся онука, і Иде теж любив бабусю. Цілий день бігав за нею по п'ятах: бабуся до річки – і Иде за нею, бабуся у ліс – і Иде з нею.

Далі
Проглядів: 61
22-10-2016, 16:24

Кіт

Жили старий з бабою. Був у них кіт. Одного разу кіт утік у ліс. Бродив бродив кіт по лісу, – настала осінь, стало холодно, а він усе бродить по лісу, шукає теплий куточок, куди можна було б сховатися. Так, бродячи по лісу, зустрів він півня й говорить йому:

- Осінь настала, холодно стало, побудуємо

Далі
Проглядів: 72
5-09-2016, 16:51

Мишка й лось

Бігала мишка по лугу і їла свіжу соковиту травичку, Раптом налетів вітер, пішов дощ, мишка промокла й сховалася у траві. Вийшов з лісу поласувати чистою травичкою величезний лось із гіллястими рогами. Бродив, бродив по лугу, щипав травичку й. ненавмисно разом із травичкою проковтнув і мишку.

Сидячи у лося у животі, мишка говорить:

- Точу

Далі
Проглядів: 54
21-08-2016, 11:12

Три невістки

У Малій Сосьве жили старий з бабою. Був у них син. Уес, що живуть на Малій Сосьве, – мисливці на червоного й чорного звіра. Маля виросло й початків теж полювати.

Одного разу сіли вони обідати. Баба почала розмову:

- Старий, ми з тобою зостарилися. Син наш виріс і початків полювати, ходити по лісах, їздити по водах. Треба

Далі
Проглядів: 62
21-08-2016, 09:53

Ними Хіти й Вошинг Урт

Живуть бабуся з онуком. Бабуся сидить будинку, пряде нитки, онук бігає на вулиці й відіграє. чи Довго, чи коротко так жили, онук підріс, став ходити на полювання й на риболовлю.

Так вони жили. Ось одного разу онук говорить бабусі:

- Бабуся, піду ка я до Вошинг Урту сватати його молодшу дочку.

Бабуся відповідає:

- Не ходи, онученя, у тебе ще руки не зміцніли,

Далі
Проглядів: 49
13-08-2016, 16:03

Єрмак

Приїхав Єрмак на землі обські й став там жити. Живе півроку, живе рік, а може бути й два. Та ось довідається Єрмак: живе де те у лісах хантийський князь, і має цей князь більшу силу, багату землю. Мало помалу став Єрмак із двадцятьма п'ятьма людьми пробиратися туди. Приїхав у землю хантийского князя й став там жити. Мало помалу, подружився Єрмак із князем. Стали жити

Далі
Проглядів: 68
20-07-2016, 13:07

Карти із золотом

Зібралися три мисливці на полювання. чи Довго, коротко йшли, до нічлігу дійшли. Стали шукати сірника, а сірників ні у кого не виявилося.

Один з них говорить:

- Улазьте на. дерева; де вогонь побачите, туди й підемо. Вліз один з них, дивиться – у одному місці вогонь видніється.

- Ну, сходь, принеси звідти вогню.

Далі
Проглядів: 65
17-07-2016, 08:34