Богатир Альба й Хосядам

Давно-давно це було, коли всі ріки устями нагору дивилися. Жили на землі сім чудовиськ. Важко було від них людям, багато гинули від їхніх рук.

Та ось Альба-Богатир розв'язав звільнити людей від цих чудовиськ. Зібрався Альба у дорогу й пішов. Ішов-Ішов і, нарешті, прийшов туди, де на Єнісеї сімдесят сім островів. На островах

Далі
Проглядів: 104
23-10-2016, 17:05

Пташка-Невеличка

Старий ламав у лісі гнилі пні на паливо. Ударив ногою по одному пеньку, вилетіла з пенька пташка-невеличка, села на пеньку й говорить:

- Дідусь, що тобі треба? Навіщо ти стукав у мій пень? Старий відповів:

- Я праг його зламати й віднести на дрова. У нас із бабою у чумі немає

Дров.

- Дідусь, ти пеньок мій не ламай. Ти краще йди до своєї

Далі
Проглядів: 67
23-10-2016, 08:18

Келбесам і хунь

Келбесам і хунь жили. Узимку справа була. Ось пішли вони разом. Ішли, ішли, відпочити селі. Стали шукати у голові друг у друга. Спочатку хунь шукала у келбесам, потім келбесам стала у хунь шукати. Вона хунь у вухо голку засунула, та впала - умерла. Келбесам лижі хунь побрала, утекла. Хунь лежить.

Далі
Проглядів: 68
16-10-2016, 09:53

Дві жінки на лісовому стійбищі

Жінки восени залишилися у бангусь. У однієї четверо дітей, у іншої двоє. Та, у якої двоє дітей, - ще молода. Увечері вона шуми піднімає: грудей витягнеться, трясе їх, сміється. Інша жінка її боятися стала - така вона дурна.

Одного разу ввечері

Далі
Проглядів: 71
13-10-2016, 17:20

Про сестру Вихру

Жили дві сестри, жили вони у невеликому стійбищі. Їхній чум коштує осторонь від стоянки. Вони завжди разом - разом сплять, разом дрова рубають. чи Довго жили, чи мало. Старша сестра сказала Айсе:

- Я зараз піду у ліс. Ягода, напевно, уже поспіла. Ти лягай спати,

Ковдрою укрийся наглухо. Будь-чий шерех

Далі
Проглядів: 65
9-10-2016, 16:28

Мишка

Мишка уздовж берега бігла, бігла й клей знайшла. Копалася вона, копалася, клейницу знайшла. Люди:

- Тобі навіщо клейница потрібна? Мишка:

- Для човна. Люди:

- Мишка, якої річки це устя? Мишка:

- Це клейной річки устя.

Поплила вона, місце, де чум стояв, знайшла. Копалася, копалася, цілу голку знайшла. Люди:

- Мишка,

Далі
Проглядів: 70
2-10-2016, 15:46

Старий рибалка

Жив старий з бабою. Старий котец поставив, додому повернувся, переночував. На наступний ранок він відправився до котцу, до котцу прийшов, котец вичерпав - старий добув одну щуку. Старий щуку побрав, додому направився, додому прийшов до баби. Баба щуку очистила, старий зі старухою щуку з'їли; залишилася тільки голова. Старі переночували.

Ранком

Далі
Проглядів: 60
29-09-2016, 08:22

Хонь

Жили дві жінки. Ім'я першої - Хонь. У Хонь був син, два місяці йому. У другої жінки двоє дітей: хлопчик і дівчинка, хлопчикові три роки, дівчинці два роки. Друга жінка з дітьми, виходить, відіграє. Її груди більші були, бере вона їх, виходить, і тріпає. Тільки вечір настане, вона їх бере й тріпає. Діти сміються, їхній

Далі
Проглядів: 64
26-09-2016, 16:32

Каськет

Старий Ерохот жив на березі галькової протоки, він лисичку виховував. Потім вона від них пішла, перейшла через галькову протоці, знайшла лабаз инитов, залізла на лабаз, побрала риби й віднесла старому Ерохоту. Люди переночували, ранок настав. Вона знову пішла до цього лабазу, залізла на лабаз і скинула вниз тайменя - земля заколихалася.

Далі
Проглядів: 62
24-09-2016, 16:25

Ератник

Раніше люди жили у землянках. Восени чоловіка пішли на полювання, дві жінки у землянці залишилися. Одна з них бездітна. Увечері бездітна побрала лижі, за дровами зібралася - треба, щоб вогонь усю ніч горів. Іде, знайшла суху сосну. Прагла сокирою стукнути,

Далі
Проглядів: 61
22-09-2016, 17:11