Олена прекрасна

Ось не у якому царстві, не у якому державі був-Жив цар. У царя було три сини. Старший - Васабо, середній- Федір, а вуж менший, як завжди розповідається, був Іван. Без Івана казка рідко живе. Ось коли ці сини вже стали на віці, так зараз цар збирає всіх трьох і повідомляє таку річ:

- Ось, синки мої улюблені, ви зараз знаєте що? Я зараз поки ще не старий, мені полювання б вас женити

Далі
Проглядів: 81
27-09-2016, 17:48

Шкип

Не у якому царстві, не у якому державі був-Жив цар. У нього були син так дочка. Дочерь кликали Марією, а сина, вуж звичайно, Іван, як усе більше Ивани, так! Ось стали вони на віці. Батько й говорить синові своєму:

- Ось що, синок, - говорить, - я почуваю у собі, що я скоро вмру,

Далі
Проглядів: 75
16-09-2016, 17:56

Іван Соснович

Не у якому царстві, не у якому державі жив-був селянин. Жив він не багато, не бідно, а так - середньо. Та жили вони двоє з бабою. Та ось усі їм було жити добре, тільки не було нікого дітей у них. Одного разу баба й говорить:

- Слухай, дідок, у нас немає дітей і не буде, а я ось чула у одному місці,

Далі
Проглядів: 41
17-08-2016, 14:39

Іван менший - розумом великий

Не у якому царстві, не у якому державі жив-був старий зі своєю бабою. Ну, старий нічого інший не міг працювати, як уже він був дуже старий, - ходив у ліс дрова рубати.

Раз він пішов на свою роботу, і тільки зайшов у ліс, дивиться - лежить на кущу дев'ять яєць.

Він що робити: побрав яйця у рукавицю, зібрав і думає:

"Якщо

Далі
Проглядів: 47
2-08-2016, 09:15

Як Олена-Королевна вивела царського сина від чарівного короля

Не у якому царстві, не у якому державі був-Жив знаменитий купець. Але він не мав ніякої торгівлі, а мав величезні землі для посіву й багато мав робітників. Та цей надлишок хліба продавав у різні держави, і через це він зворот великої одержував грошей. Коли він насіє хліб навесні, те оббирає на осінь, скажемо, у серпні місяці, і говорить робочим своїм:

- Ось коли

Далі
Проглядів: 32
24-07-2016, 12:23

Чортов завод

Ось був-Жив купець, ну, він був, звичайно, багатий, і йому усе було полювання на одній ріці побудувати завод, а дітей у нього не було нікого. Та щоб цей завод працював водою, а не як-небудь. Та ось одного разу він говорить дружині:

- Ну, дружина, ти залишайся будинку, дивися за торгівлею,

Далі
Проглядів: 38
27-06-2016, 17:55

Селянський син і жар-птиця

Ось не у якому царстві, не у якому державі, неподалік від царства стояло село. Та у цім селі жив-був дідок. Та цей дідок, звичайно, він ще був у порі. Тільки у них не було нікого дітей. Він усе займався полюванням. Ставив там сабоя, ловив птахів і із цього годувався. Та ось у них одного

Далі
Проглядів: 33
16-06-2016, 10:05