Біографія Твардовского Олександра Трифоновича

Народився на Смоленщині в сім’ї сільського коваля. Удалося закінчити в школі тільки чотири класи, учитися далі не смог через матеріальні труднощі. В 1925 році вперше в газеті “Смоленське село” надруковані його вірші. В 1929 році Твардовский їде в Москву в пошуках постійної літературної роботи. В 1930 році надходить у Смоленський педагогічний інститут.

Період навчання й значних публікацій збігся з важкими випробуваннями для його сім’ї: батьки й брати були розкуркулені й заслані Серйозним етапом у поетичній творчості Твардовского

стала поема “Країна Муравия”. В 1936-м Твардовский знову переїжджає в Москву, де надходить учитися в Московський інститут історії, філософії й літератури. Багато перекладає класики народів СРСР. Ще в студентські роки за заслуги в області літератури нагороджений орденом Леніна Всесоюзне визнання дозволяє поетові домогтися повернення з посилання рідних.

У роки Другої світової війни як военкор бере участь у поході в Західну Білорусію, пізніше у Фінській кампанії. Ярчайшим вираженням непереможного оптимізму російського характеру в роки випробувань стала поема “Василь Теркин. Книга про бійця”.

Поема “Будинок у дороги” завершена вже після війни. Вона відображає трагедію повернення солдата-переможця на попелище рідного будинку.

В 1950 році Твардовский призначений головним редактором журналу -“Новий мир”. Це була в буквальному значенні слова героїчна робота: доводилося в нелегкі часи мужньо відстоювати право на публікацію кожного талановитого добутку, кожної критичної статті. “Новий мир” під керівництвом Твардовского став рупором вільнодумства Допомога й підтримка Олександра Трифоновича позначилися у творчих біографіях таких письменників, як Ф. Абрамов, В. Биків, Ч. Айтматов, З. Залигін, Г. Троепольский, Б. Можаев, А. Солженицин і багатьох інших. Широко відомі також його поема “За далечінню – далечінь”, пронизливий исповедальний збірник лірики останніх літ Будучи насамперед широко відомий як поет, Твардовский писав і прозу, і критичні статті.

Помер письменник 18 грудня 1971 року після важкої хвороби


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Біографія Твардовского Олександра Трифоновича