Одна з вершин російської поезії (поема А. Т. Твардовского “Василь Теркин”)

Великого російського поета А. Т. Твардовского завжди цікавила доля своєї країни в переломні моменти історії. Ще на початку 30-х років він зздал поетичну картину складної епохи колективізації в поемі “Страна Муравия”. Під час Великої Вітчизняної війни А. Т. Твардовский пише поему “Василь Теркин”. Поема присвячена життя народу на війні.

У центрі поеми образ Василя Теркина, поєднующий композицію добутку в единое ціле. Теркин Василь Іванович – головний герой поеми, рядовий піхотинець зі смоленських селян. Просто хлопець сам собою

Онобикновенний.

Василь Теркин втілює кращі риси російського солдата й народу в целом. Герой по ім’ю Василь Теркин спочатку фігурує у віршованих фельетонах Твардовского періоду рада ско-фінляндської війни ( 1 9 3 9 – 1 9 4 0 ) . Він і зізнається пізніше: Я другу, брат, війну На столітті воюю. Поема побудована як ланцюг епізодів з військового життя головного героя, які не завжди мають безпосередню збуттєвий зв’язок між собою. Теркин з гумором розповідає молодим бійцам про будні війни, говорить, що воює із самого початку, тричі виявлявся в оточенні, був поранений. Доля рядового солдата, одного з тих, хто виніс

на своїх плечах всю тяжерсть війни, стає олицетворением національної сили духу, волі до життя.

Теркин двічі перепливає крижану ріку, щоб поновити зв’язок з наступающими підрозділами. Теркин поодинці займає німецький млинецьдаж, але попадає під обстріл собственної артилерії. По дорозі на фронт Теркин виявляється в будинку старих крестьян, допомагає їм по господарству. Теркин вступає в рукопашний бій з ньомуцем і, із працею здолавши, бере його в полон.

Зненацька для себе Теркин із гвинтівки збиває німецький штурмовик. Теркин приймає командування взвобудинок на себе, коли вбивають командира, і першим уривається в село. Герой знову важко поранений. Лежачи пораненим у поле, Теркин бісідме зі Смертю, що вмовляє його не чіплятися за життя.

Зрештою його виявляють бійці, і він говорит їм: Заберіть цю бабу, Я солдат ще живий. В образі Василя Теркина объединени кращі моральні якості русяваского народу: патріотизм, готовність до подвигу, любов до праці. У поле зрения А. Т. Твардовского в поемі “Васілий Теркин” перебуває не тільки фронт, але й ті, хто трудиться в тилу заради победи: жінки й старі.

Персонажі поеми не тільки воюють, вони сміються, люблять, розмовляють один з одним, а сам головне – мріють про мирне життя. Реальність війни поєднує те, що звичайно несумісно: трагедію й гумор, мужність і страх, життя й смерть. У главі “Від автора” Теркин накликаний автором “святим і грішним русявеским чудо-людиною”. Ім’я Василя Теркина стало легендарним і загальним. Поема “Василий Теркин” відрізняється своеобразним історизмом.

Умовно її можна розділити на три частини, що збігаються з початком, серединою й кінцем війни. Поетичне осмислення етапів виттяни створює із хроніки ліричну лепалися подій. Почуття гіркоти й уболівай наповнює першу частину, віра в перемогу – другу, радість звільнення Батьківщини становится лейтмотивом третьої частини поеми. Це пояснюється тим, що А. Т. Твардовский створював поему поступово, протягом всієї Великої Вітчизняної війни 1 9 4 1 – 1 9 4 5 років.

Оригінальна й композиція поеми. Не тільки окремого глави, але й периоди, строфи усередині глав відрізняються своєю закінченістю. Це викликано тим, що поема друкувалася вроздріб і повинна була сприйматися читачем “з будь-якого місця”. Не випадково й те, що добуток Твардовского начинается й закінчується ліричними відступами. Відкрита розмова із читачем приближает до внутрішнього миру произведения, створює атмосферу загальної причастковості до подій.

Поема закінчується присвятою полеглої. Поема А. Т. Твардовского “Василь Теркин” є одним з найвищих досягнень всієї російської поезії й читератури взагалі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Одна з вершин російської поезії (поема А. Т. Твардовского “Василь Теркин”)