Біографія Грибоєдова Олександра Сергійовича

Грибоєдов, Олександр Сергійович (1795- 1829 р. г.) Поет, драматург Біографія Народився 15 січня 1795 року в місті Москві. Батьки Грибоєдова були дворянського походження. Грибоєдов одержав домашнє утворення, потім учився в Московському університетському шляхетному пансіоні. З 1806 гола шість років провчився в Московському університеті на словесному факультеті, юридичному факультеті, а також відвідував заняття фізико-математичного факультету. Ще під час навчання Олександр Сергійович почав писати вірша, пробувати себе в різних літературних жанрах.

Грибоєдов

мріяв викладати право, готувався до здачі іспитів, але в 1812 році він пішов добровольцем в армію (Московський гусарський полк) у зв’язку з Вітчизняною війною В 1816 році Грибоєдов іде у відставку, служить у Колегії іноземних справ у місті Петербурзі. Петербурзьке суспільство захоплює Олександра Сергійовича своїми реформаторськими настроями, він спілкується з декабристами, з тими, кому небайдужа доля Росії. До цього часу Грибоєдов уже публікується, одержуючи репутацію цікавого літератора. Основним жанром в Олександра Сергійовича були п’єси.

З 1818 року Грибоєдов працює в Персії як дипломат.

У такий спосіб російський уряд позбувся від Грибоєдова, погляди якого були реформістськими й не співпадаючими з політикою влади. У Персії Грибоєдов активно вирішує дипломатичні питання, його політична вага досить велика, з ним рахуються як з неабиякою й сильною людиною В 1822 році уряд перекладає Грибоєдова в Грузію (Тифлис).

Там він продовжує виконання дипломатичної місії, активно працює, паралельно займаючись літературною творчістю. З 1823 по 1825 рік Олександр Сергійович проводить відпустку на батьківщині, саме в цей час він пише кращу свою п’єсу, що принесла йому широку популярність, “Горе від розуму”. В 1825 році після повернення Грибоєдова на Кавказ його заарештовують і доставляють Впетербург.

Олександр Сергійович догадувався, що його арешт пов’язаний з його близькими відносинами з декабристами. Грибоєдов устигає спалити всі компроментирующие матеріали, у результаті чого через чотири місяці його звільняють. В 1826 році Грибоєдов знову працює на Кавказі, де йому доводиться вирішувати багато цивільних конфліктів, що він робить блискуче. Після 1828 року (закінчення війни Росії з Персією) Грибоєдова знову направляють у Персію, де він тепер працює міністром Сам Олександр Сергійович засмучений цим призначенням, уважає його політичним посиланням.

До приїзду в Персію до місця служби Грибоєдов жениться в Тифлисе на Ніні Чавча-Вадзе (дочки грузинського поета). У Персії політична обстановка розжарюється, після війни з Росією відношення до росіянином у персів досить агресивне. Грибоєдов працює в обстановці гострих конфліктів і політичних протиріч.

Життя Олександра Сергійовича обривається трагічно: юрба персів громить російське посольство, убиваючи дипломатів, що перебували там, у числі яких був і Олександр Сергійович Грибоєдов Грибоєдов убитий 11 лютого 1829 року, його поховали Втифлисе.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Біографія Грибоєдова Олександра Сергійовича