Коротка біографія Батюшкова Костянтина Миколайовича

Батюшков, Костянтин Миколайович ( 1787-1855 г. г.) Поет, прозаїк Біографія Народився 29 травня 1787 року у Вологді. Батьки Батюшкова – дворяни. Мати, Олександра ГриГоревна вмерла, коли синові було вісім літ Олександра ГриГоревна страждала психічними розладами. Батюшков одержав домашнє утворення, з 1797 року вчився в пансіонах Петербурга, приділяючи особливу увагу вивченню іноземних мов.

З 1802 року Батюшков служить у міністерстві народної освіти. Самостійно вивчає філософію, іноземну літературу.

Відвідував літературне суспільство.

В 1807 році Костянтин Миколайович іде з міністерства народної освіти й записується в ополчення, відправляючись у Прусский похід. В одному з боїв був важко поранений (ушкоджений спинний мозок), але службу не залишив, брав участь у війні зі Швецією, разом з ополченням був Вфинляндии. Вийшовши у відставку, живе в маєтку в Новгородській губернії, періодично приїжджаючи в столиці. Протягом цього часу Батюшков займається літературною діяльністю. З 1810 року Батюшков публікується в журналі “Вісник Європи”.

В 1812 році через хворобу не зміг потрапити в діючу армію, виїхав

з обложеної Москви, важко переживав трагедію Росії. Пише вірша про війну, перейняті патріотизмом. З 1814 року багато подорожує по Росії, переживає духовна криза. Його лірика стає психологічної, він відмовляється від сатири В 1817 році Костянтин Миколайович публікує збірник “Досвіди у віршах і прозі”, що одержала позитивні відкликання критиків і читачів. В 1819 році Батюшков їде в Італію, де працює чиновником.

Уже в цей час дає про себе знати складна спадковість Батюшкова, у нього з’являються перші ознаки щиросердечної хвороби, які в 1821 році вилилися в манію переслідування. Батюшков лікується, але безуспішно. Умирає Костянтин Миколайович 19 липня 1855 року у Вологді від тифу


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Коротка біографія Батюшкова Костянтина Миколайовича

Categories: Біографії

Links