Коротка біографія Стендаля (Анри Марі Бейль)

Стендаль – псевдонім. Під таким ім’ям відомий французький письменник Анри Марі Бейль. Його перу належать романи “Арманс”, Червоне й чорне”, “Пармская обитель”, новели, серед яких видереться “Ванина Ванини”, книги про музикантів і живописців, трактат “Про любов” і багато чого іншого. Письменник народився в Гренобле в сім’ї нотаріуса, був свідком і учасником Французької буржуазної революції, наполеонівських воєн.

Хоча юнак серйозно захоплювався мистецтвом і літературою, однак мріяв стати математиком і збирався

надійти в Політехнічну школу. Історичні події змінили його плани, привели парубка в армію Наполеона Перші книги молодого автора були присвячені музиці й живопису. Пізніше він звертається до художньої прози. Стендаль досліджуй вдачі суспільства.

Підзаголовок його роману “Червоного й чорне” – “Хроніка XIX століття” – відбиває прагнення автора створити багатогранний про раз епохи, а не тільки описати окремі характери В 1806 році повернувся в армію як інтендант наполеонівських військ. Перебуваючи на службі в цій якості до 1814 року, побував але багатьох країнах Європи, був свідком Бородінського

бою й втечі французів з Росії. В 1814-м виїхав в Італію, де подружився з Байроном.

З 1821 року жив у Парижу, співробітничаючи із французькими й англійськими опозиційними видавництвами. В 1830 році став французьким консулом у Трієсті, потім у місті Чивитавеккья, де провів останнє десятиліття свого життя. Умер Стендаль 23 березня 1842 року Впариже.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Коротка біографія Стендаля (Анри Марі Бейль)

Categories: Біографії

Links