Коротка біографія Антуана де Сент-Екзюпері

Походив зі знатного, стародавнього, але збіднілого аристократичного роду. Замолоду мріяв стати архітектором. Однак небо й подорожі тягли його, і зненацька для друзів, родичів і навіть для самого себе Антуан записався добровольцем в авіаційний полк, де пройшов курс навчання. Усього через три місяці польотів новачок потрапив у важку аварію.

На чотири роки довелося відмовитися від авіації. Навесні 1927 року Екзюпері вертається вавиацию. Він стає пілотом поштової лінії Тулуза – Капабланка-Дакар.

Саме в цей час він пише й публікує свої

добутки “Південний поштовий” і “Нічний політ”. “Для мене літати й писати – щось нерозривне і єдине. Важливо одне – діяти й у всім розвивати в собі досконалість. Льотчик і письменник зливаються в єдиній свідомості людини, що дієво творить життя”, – так висловлювався Екзюпері про життя й творчість В 1934-1935 роки письменник як кореспондент багато подорожує, двічі їде на фронти Іспанії, відвідує Радянський Союз, публікує численні репортажі. У лютому 1939 року виходить книга “Планета людей”.

У роки Другої світової війни Екзюпері – не тільки кореспондент. Він – повітряний розвідник,

доблесний льотчик. Служить Валжире. Потім, після аварій і поранень, на якийсь час емігрує в США. Там створюються повість “Військовий льотчик” і екзюпери, що прославила, філософська казка “Маленький принц”.

Екзюпері завжди хотів боротися з фашизмом. Тому, незважаючи на стан здоров’я, він виклопотав собі дозвіл на кілька бойових польотів. Він загинув над Средиземним морем під час чергового бойового вильоту. Це було 31 липня 1944 року


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Коротка біографія Антуана де Сент-Екзюпері