Коротка біографія Апухтина Олексія Миколайовича

Апухтин, Олексій Миколайович (1840- 1893 р. г.) Поет Біографія Народився 27 листопада 1840 року в Орловській губернії. Батьки були дворянами. Виріс у селі Павлодар. Батько – середній поміщик. Мати – інтелігентна, утворена жінка, що передала синові всі кращі якості З 1852 року Апухтин учиться в Училище правознавства в Петербурзі.

Під час навчання Олексій Миколайович зарекомендував себе як талановитий поет. Перший опублікований вірш Апухтина – “епаминонд”. Після закінчення навчання

Апухтин працює в міністерстві юстиції.

Апухтин часто друкувався, читачі й літературні критики визнавали його неабиякий талант. В 60-х роках на Апухтина різко обрушуються літературні критики, поети, письменники, критикуючи його добутку, у яких не було ні політичної тематики, ні закликів кборьбе. Сформована ситуація змусила Апухтина виїхати в Орловську губернію й перестати друкуватися.

Лише в 1865 році, після трьох років, прожитих удалечині від суспільного й літературного життя, Олексій Миколайович вертається в Петербург. Поет більше не поспішає друкувати свої добутки, поширюючи їх у рукописах для вузького

кола друзів. Через п’ять років, з 1870 року, Апухтин починає публікувати свої добутки знову. В 1886 році вийшов перший збірник ліричних віршів Апухтина. Цього разу відкликання на опубліковані вірші були захопленими, збірник неодноразово перевидавався, Апухтиним захоплювалися, він став відомий.

Після цього сталі публікуватися зібрання творів Олексія Миколайовича. Умер Апухтин 29 серпня 1893 року Впетербурге.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Коротка біографія Апухтина Олексія Миколайовича

Categories: Біографії

Links