Біографія Плещеєва Олексія Миколайовича

Плещеєв, Олексій Миколайович ( 1825-1893 г. г.) Поет, прозаїк Біографія Народився 4 грудня 1825 року в Костромі. Батько був чиновником і вмер, коли Олексію Миколайовичу здійснилося всього два роки. Мати, Олена Олександрівна, виховувала сина одна, Плещеєв одержав прекрасне домашнє утворення Дитинство майбутнього поета пройшло в Нижньому Новгороді. В 1839 році сім’я Плещеєвих переїжджає в Петербург, де Олексій Миколайович надходить у школу гвардійських підпрапорщиків і кавалерійських юнкерів.

Через два роки (1842 р. ) Плещеєв іде з училища, а в 1843 році надходить на історико-філологічний факультет Петербурзького університету Уже із цього віку Микола Олексійович захоплюється соціалістичними ідеями, жваво цікавиться політичною діяльністю й майбутніми реформами в країні.

В 1845 році Плещеєв залишає університет, так і не закінчивши його. До цього часу він уже активно займався літературною діяльністю, писав вірші й виступав як прозаїк. В 1849 році Плещеєв був арештований через свій зв’язок спетрашевцами. За обвинуваченням у поширенні забороненої літератури його присудили до розстрілу, але вирок не здійснили

й замінили чотирма роками каторги. У цьому ж році Плещеєва позбавили стану й, зм’якшивши вирок, направили для несення прикордонної служби в Оренбурзький край.

Там Плещеєв одержав звання унтер-офіцера, потім прапорщика, а після перейшов на цивільну службу. В 1857 році Плещеєв жениться. Він мріє переїхати в Петербург назавжди, але над ним установлений таємний поліцейський нагляд і по політичних міркуваннях уряд не дозволяє Плещеєву жити в столицях.

В 1859 році Плещеєв одержує дозвіл переїхати в Москву, де він повноцінно може займатися творчістю. У Москві Плещеєв співробітничає з журналом “Сучасник”, друкується в газетах і журналах Він пише критичні статті, захоплюючись ідеями соціалізму, даючи відкликання про суспільно-політичне життя Росії. В 1863 році Миколи Олексійовича намагаються обвинуватити в антиурядовій діяльності. Обвинувачення виявилося зняте через брак доказів.

В 1864 році вмирає дружина Плещеєва. Пізніше Плещеєв жениться в другий раз Перед ним гостро встає проблема забезпечення сім’ї, він надходить знову на службу, у той же час намагаючись заробити на життя публікаціями власних добутків. З 1872 року Плещеєв живе в Петербурзі й працює в журналі “Вітчизняні записки”. Поет постійно бореться з нестатком, працює, щоб забезпечити гідний рівень життя своїй сім’ї. Доля винагородила поета за довгі роки праць і наприкінці життя він одержує спадщину, що дозволила йому безбідно існувати й займатися творчістю.

Умер Плещеєв 8 жовтня 1893 року в Парижу, похований Вмоскве.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Біографія Плещеєва Олексія Миколайовича

Categories: Біографії

Links