Коротка біографія В’яземського Петра Андрійовича

В’яземський, Петро Андрійович (1792- 1878 р. г.) Поет Біографія Народився 23 липня 1792 року в Москві. Батьки В’яземського були дуже знатними й богатими людьми, рід князів В’яземських був дуже древнім і відомим у Росії. Петро Андрійович одержав прекрасне домашнє утворення, потім навчався в єзуїтському пансіоні Петербурга. В 1806 році В’яземський вертається в Москву й продовжує навчання приватно, беручи уроки в професорів Московського університету. В 1807 році вмирає батько

В’яземського, а всі турботи про сім’ю бере на себе родич Н. Карамзин (відомий історик у Росії). Із цього часу В’яземський влаштується на роботу в Межову канцелярію й активно продовжує займатися літературною творчістю.

В’яземський у цей час пише в дусі сентименталізму. Він є прихильником реформ у Росії, обмеження самодержавства. В 1812 році В’яземський надходить у дворянське ополчення у зв’язку з початком Вітчизняної війни Він брав участь у Бородінській битві, а після закінчення війни служив у Варшаві. Реформаторські настрої В’яземського послужили причиною його звільнення зі служби, дев’ять

років він уважався політично неблагонадійним, за ним був установлений негласний поліцейський нагляд.

В’яземський активно працює як літератор, спілкується з декабристами. У цей час він пише в дусі романтизму, бачачи пошук ідеалу справедливого життя на землі. До 1820 року Петро Андрійович працював у журналі “Московський телеграф”.

З 1830 року В’яземський співробітничає з “Літературною газетою” і журналом “Сучасник”, що видавався А. С. Пушкіним. Будучи в складному становищі, В’яземський звертається до царя із проханням визначити його службу. Микола I задовольняє прохання письменника, і В’яземського зараховують чиновником у Міністерство фінансів, що перебуває Впетербурге. Після він поміняв трохи досить значних посад, працюючи в департаменті зовнішньої торгівлі й у державному банку. Кар’єру В’яземського початку складатися вдало, він одержав посаду в Міністерстві освіти, був сенатором.

З 70-х років В’яземський живе за кордоном. Письменники осягають суворі удари долі: умирають багато хто його друзі, з дітей залишається в живі тільки син Павло. Самітність гнітить Петра Андрійовича. В’яземський умирає в Баден-Бадені 22 листопада 1878 року. Похований Впетербурге.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Коротка біографія В’яземського Петра Андрійовича