Тема поета й поезії у творчості А. С. Пушкіна

А. С. Пушкін – великий поет і письменник першої половини 19 століття. У його віршах є те, що повинен осмислити кожна людина. Основний рід його Творчості – це лірика, головними темами якої є волелюбність, любов і дружба, тема Батьківщини, природи й призначення поета й поезії.

Пушкін багато думав про роль поета в поезії, про призначення слова в літературі, він присвячував цій темі безліч віршів. Найбільш яскравий вірш – “Я пам’ятник собі спорудив нерукотворний…”, що стало поетичним заповітом поета. У ньому автор підбиває підсумок

творчості й уважає своєю заслугою те, що в “жорстоке століття восславил” волю, тобто боровся проти кріпосного права й самодержавства за звільнення народу. З одного боку, можна подумати що поет багато на себе бере, він говорить, що спорудив собі пам’ятник, але знайомлячись із його творчістю, читаючи його чудові поетичні шедеври, ми переконуємося в тім, що він має на це повне право. Олександр Сергійович не боявся висловлювати свої передові погляди, думки, які були звернені до російського народу. Поет уважав, що: “не заросте народна стежка” до його пам’ятника, що люди будуть пам’ятати його
чудові вірші довго, передаючи своє замилування новому поколінню. В 1826 році Пушкін створює вірш “Пророк” – свій маніфест, де проголошує божественну суть мистецтва, пророче призначення творця. Це вірш про перетворення людини в пророка. Починається воно не із самої появи “шестикрылого серафима”, а із двох рядків, які пояснюють до кого з’явився серафим:

Духовної жаждою млоїмо

У пустелі похмурої я тягнувся.

У своїй ліриці А. С. Пушкін звертався до всіх сторін життя. Щира, правдива, глибока людина, вона заклав основи російської літератури, визначивши її жанрово-ідейну своєрідність на багато років уперед, виявивши при цьому в образі ліричного героя людини, близького до ідеалу, для якого доля його країни, народу була визначальною рисою його особистості.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Тема поета й поезії у творчості А. С. Пушкіна