Коротка біографія Жана Батисту Мольера
Теперішнє прізвище Жана Батисту Мольера – Поклей. Він народився в Парижу 16 січня 1622 року. Батько його був придворний шпалерник. Він не піклувався про те, щоб дати синові утворення. Важко повірити, але до чотирнадцяти років майбутній драматург їжі вивчився читати й писати.
Однак здатності хлопчика стали досить помітні Він не хотів переймати ремесло батька. Довелося Поклену-Старшому віддати сина в Єзуїтський коллеж, де він за п’ять років стає одним із кращих учнів. Більше того: одним з образованнейших людей свого часу. По закінченні коллежа
Однак любов’ю й мрією всього його життя був театр. З декількох друзів організував парубок трупу в Парижу й назвав її “Блискучий театр”. Власних п’єс тоді ще в проекті не значилося. Поклен взяв собі псевдонім Мольер і вирішив спробувати себе в амплуа трагічного актора.
Новий театр успіху не мав і його довелося закрити. Мольер відправляється мандрувати по Франції із бродячою трупою. Мандрівки збагачують життєвим досвідом.
Мольер вивчав життя різних станів. В 1653 році він поставив одну зі своїх перших п’єс “Зайдиголова”.
Просто репертуар трупи був бідний. У Париж Мольер вертається в 1658 році. Це вже досвідчений актор і зрілий літератор Виступ трупи у Версалі перед королівським двором мало успіх. Театр залишають у Парижу.
В 1660 році Мольер одержує сцену в залі Палі Рояль, побудованому ще при кардиналі Ришелье. Усього в столиці Франції драматург прожив чотирнадцять літ За цей час було створено більше тридцяти п’єс. Відомий теоретик літератури Николя Буало в бесіді з королем сказав, що його правління прославиться завдяки драматургові Мольеру.
Сатирична спрямованість правдивих комедій Мольера створили йому безліч ворогів. Так, наприклад, на комедію “Тартюф”, обличающую лицемірних святенників, образилася й знати, і церковники. Комедію те забороняли, то все-таки дозволяли кпостановке.
Все життя Мольера переслідували інтригани. Навіть похоронам його вони намагалися перешкодити, Мольер умер 17 лютого 1673 року. Він виконував головну роль у своїй п’єсі “Уявний хворого” і на сцені відчув себе погано. Через кілька годин великий драматург помер Архієпископ Паризький заборонив ховати по християнських обрядах тіло “комедіанта” і “не раскаявшегося грішника”.
Поховали його таємно, уночі, на цвинтар Сен-Жозеф. Комедії Мольера “Мізантроп”, “Дон Жуан”, “Витівки (плутня) Скапена”, “Скупий”, “Школажен” і інші дотепер не сходять зі сцени світових театрів