Коротка біографія Даніеля Дефо

Даніель Дефо – письменник-романіст, що став популярним насамперед у дитячого читача. Світову славу йому приніс роман “Пригоди Робинзона Крузо”. От і на могильній плиті письменника він позначений як “автор “Робинзона Крузо”. Творчість Дефо в цілому включає злободенну для того часу публіцистику, гострі памфлети у віршах і прозі. Його перу належать історичні романи, книги опутешествиях. Майбутній письменник народився в Лондоні в сім’ї торговця й фабриканта.

Його батько володів у Лондоні свічковою фабрикою, кликали його

Джеймс Фо. Дефо в дозрілих літах додав до прізвища аристократичну при ставку “де”. Відповідно до поглядів своєї сім’ї, Дефо був відданий на навчання в пуританську духовну академію Але Дефо не зробився проповідником, його тягли до себе комерція й політика. На жаль, ділові підприємства Дефо рідко увінчувалися успіхом: так, наприклад, в 1692 році війна із Францією стала для Дефо причиною фінансових втрат – кораблі, що везли для нього товар, були захоплені супротивником, і Дефо розорився. Політична активність привела до арештів і тюремного висновку.

На частку Дефо випала навіть цивільна страта в ганебного

стовпа. Тричі він піддавався такому покаранню, але у відповідь написав і зумів видати листок з “Гімном ганебному стовпу”, що розспівували юрба на вулицях. Роберт Харли, спікер палати громад, прем’єр-міністр, захищав цьому літературно обдарованому авантюристові, використовуючи Дефо як шпигуна (таємного агента) для збору різних відомостей на. території Англії й Шотландії Дефо редагував і писав статті для свого знаменитого періодичного видання “Ревью”. Своєю славою письменника Дефо зобов’язаний насамперед “Робинзону Крузо” і шахрайському роману “Молль Флендерс”.

Заслуга письменника не тільки в умінні захвативающе писати про найпростіші події, не тільки в розвитку психологізму, а й у тім, що Дефо свідомо наближав мову книги до живої розмовної мови свого часу


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Коротка біографія Даніеля Дефо