Коротка біографія Бернса Р

Роберт Берні, всесвітньо відомий шотландський поет, народився в сім’ї бідного фермера. Життя його була коротка й пройшла в бідності, у боротьбі з нестатком. Він з дитинства привчився до важкої селянської праці, а з п’ятнадцяти років став головним працівником у господарстві свого батька. Систематичного утворення юнак не одержав. Сусіди зложилися й запросили для дітей учителя Але самостійно талановитий хлопець вивчив літературу й філософію, читав багато й жадібно. Поетичний дарунок пробудився у фермерському сині дуже рано.

Основою

творчості був фольклор – народна творчість. Сюжети поет брав теж в основному з народного життя й навколишньої природи: роботи в поле, Нерідні свята, нещасна любов селянського хлопця до дочки багатих батьків, неяскрава, але краса, що бере за душу, маргаритки або колоска… Берні складав балади й пісні, злі сатири й епіграми. Багато хто його вірші покладені на музику, їх виконують хором і соло В 1786 році Берні випустив у світло збірник віршів. Знатні цінителі літератури викликали поета в Единбург, він увійшов у моду.

Але, на жаль, ненадовго. Незабаром і знати, і літературні кола Единбурга охолонули кпоету.

Берні узяв під оренду невеликої й не занадто родючий наділ землі й, щоб прокормити дружину й дітей, всі сили витрачав на його обробку. Це підриває здоров’я поета.

Сім’я веде напівголодне існування. Поет ледь не попадає в боргову в’язницю Друзі знаходять Бернсові місце акцизного чиновника, але пізно! Хвороба повністю підточила його сили. У віці тридцяти семи років поет умирає. Його поховали з військовими почестями як національного героя На російську мову Бернса перекладали багато поетів, але самі вдалі переклади належать Самуилу Яковичу Маршаку


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Коротка біографія Бернса Р