Біографія Крилова Івана Андрійовича

>Крилов, Іван Андрійович (1768 – 1844 р. г.) Байкар, прозаїк, драматург Біографія Народився 13 лютого 1768 року в місті Москві. Батько Крилова був військовим, що вийшов у відставку й служила у Твері колезьким радником. Мати Крилова була жінкою розумної й цікавої, але у свій час вона не одержала утворення й залишилася до кінця життя безграмотної Проте >га жінка була досить розумна, щоб зрозуміти необхідність утворення для своєї дитини. Вона сама склала план утворення сина й стежила за його виконанням. Історики літератури припускають, що Крилов крім

домашнього утворення вчився ще й у Тверском училище.

У зв’язку із цим рівень знань Крилова здавався невеликим, але хлопчик мав більші здатності й інтелектом, дуже багато читав, займався самоосвітою В 1778 році вмер батько Крилова, у результаті чого сім’я залишилася без засобів існування. Іванові Андрійовичу тоді було всього десять років, він працював у магістраті, переписуючи паперу. Сім’я Крилових в 1782 році їде в Петербург для того, щоб домогтися одержання пенсії у зв’язку зі смертю годувальника.

Питання про пенсію так і не зважився, але Крилову вдалося влаштуватися па роботу в канцелярію

Казенної палати До цього часу Іван Андрійович уже почав писати вірші, а також драматичні добутки. Трагедії Крилова були опубліковані, але успіху не мали. В 1786 році Крилов пише дві комедії, які принесли йому першу популярність і нову роботу. В 1787 році вмирає мати Крилова, а трохи пізніше він свариться зі своїм роботодавцем і втрачає можливості публікувати свої п’єси В 1788 році Іван Андрійович починає працювати з журналом “Ранкові годинники”, де публікуються перші байки Крилова.

В 1789 році Крилов видає власний журнал “Пошта парфумів”, у якому друкуються в основному перекладні добутки. Незабаром журнал закривають у зв’язку з політичною реакцією, що підсилилася. З 1792 року Крилов зміг знову приступитися до видавничої діяльності. Він організує випуск журналу “Глядач”.

Але й цьому журналу не призначено було довго проіснувати, тому що публикуемие в ньому добутку статті були сатиричними й злободенними У друкарні журналу виробляється обшук, а потім журнал закривають. В 1793 році Крилов починає видання журналу ” Санкт-Петербурзький Меркурій”. І цей журнал закривається владою.

Іван Андрійович, почавши стільки спроб активної видавничої діяльності, змушений отка-мться на довгий час від своїх ідей. Крилов відправляється подорожувати, майже не публікує своїх добутків, хоча занять літературною діяльністю не залишає. Після він стає домашнім учителем дітей князя I олицина і його особистим секретарем Князя Голіцина засилають, а Крилов треба за ним, після закінчення посилання Голіцин їде в Ригу разом із Криловим, а потім Іван Андрійович їде до брата. (‘ 1806 року Крилов живе в Петербурзі, займається літературним творче-i ibom, пише байки, зробивши цей жанр зовсім новим, багато чого змінивши, внеся в байку елементи соціальні й психологічні. З моменту публікацій байок до Крилова приходять успіх і визнання.

В 1808 році Крилов служить у Монетному дворі, потім працює в Публічній бібліотеці, де його кар’єру розвивається успішно. Іван Андрійович згодом почав просуватися нагору по службовим сходам, неодноразово одержував нагороди. В 1809 році Крилов не пройшов у Російську Академію, а через два роки Іван Андрійович був вибраний туди.

В 1828 і 1833 роках Крилов уживає невдалі спроби подорожі по Європі. Його плани не збулися, виїхати Іванові Андрійовичу з Росії не вдалося. В 1838 році Крилов святкує ювілей (70 років), на якому була присутня вся еліта Петербурга.

Проробив Крилов у Публічній бібліотеці до 1841 року. Вийшов у відставку, переїхавши жити на Васильевский острів Умер Крилов 21 листопада 1844 року, у зеніті своєї слави, доживши до глибокої старості


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Біографія Крилова Івана Андрійовича