Біографія Гоголя Миколи Васильовича

Гоголь, Микола Васильович ( 1809-1852 г. г.) Прозаїк, драматург, літературний критик Біографія Народився 1 квітня 1809 року в Полтавській губернії в сім’ї поміщика. В 1818 році надійшов у Полтавське повітове училище, де провчився один рік. З 1821 року вчиться в місті Ніжині в Гімназії вищих наук. Гоголь захоплювався театром, музикою, живописом і літературою У цей час він уже пише власні добутки сатиричного характеру.

Микола Васильович мріє надійти на юридичний факультет у Петербурзький

університет. Під час навчання в гімназії за вільнодумство були звільнені трохи дуже шановних і улюблених Гоголем педагогів. На слідчому процесі Гоголь давав показання, захищаючи своїх викладачів В 1828 році Микола Васильович їде в Петербург, мріючи надійти в університет. Атмосфера в Петербурзі його розчаровує.

Гоголь намагається влаштуватися на роботу, але безрезультатно. У цей час друкується його вірш “Італія”, а потім він видає під псевдонімом свій перший добуток “Ганц Кюхельгартен”. Поему оцінили як учнівську, слабку.

Микола Васильович важко переживає провал свого дебюту на літературному

поприщі, сам скуповує нерозпродані книги й спалює їх. Він їде за кордон і через три місяці вертається. Микола Васильович намагається влаштуватися в театр актором, але безуспішно. В 1829 році Гоголь надходить на службу в Департамент державного господарства й публічних будинків.

Незабаром він переводиться в Департамент доль, де працює біля року. Незважаючи на надходження на службу Гоголь продовжує активно займатися літературною діяльністю. Він пише “Бисаврюк, або Вечір напередодні Івана Купала”, а також статті й уривки, які ввійдуть і майбутні його більші добутки Популярність Миколі Васильовичу принесли “Вечора на хуторі біля Диканьки”.

В 1834 році, не припиняючи літературної діяльності, Гоголь працює ад’юнкт-професором Петербурзького унивеститета. В 1835 році Гоголь починає писати “Мертві душі”. Сюжет цього добутку був підказаний йому Пушкіним. В 1836 році вперше була поставлена п’єса Гоголя “Ревізор” в Олександрійському театрі Петербурга Гоголь дуже переживав із приводу того, як публіка сприйме його добуток.

Після прем’єри “Ревізора” він був у глибокій депресії й виїхав за кордон. В 1839 році Микола Васильович вертається на батьківщину, друкує перший тім “Мертвих душ”, що був опублікований в 1842 році. В 1843 році вийшли зібрання творів Гоголя. В 1845 році стан здоров’я Гоголя різко погіршується, він незадоволений собою, своєю творчістю, упадає у важку депресію, у результаті чого спалює другий тім “Мертвих душ” і починає роботу спочатку.

В 1847 році Микола Васильович живе в Неаполе, видає “Обрані місця з переписки із друзями”. В 1848 році Гоголь їде в Єрусалим, намагаючись відвідуванням Труни Господнього відновити щиросердечну рівновагу. У цьому ж році Микола Васильович вертається на батьківщину, але важкі думки про власне життя його не залишають. В 1850 , а потім верб 1851 роках Гоголь відвідує Оптину пустель, де живуть істинно віруючі християни, ченці й пустельники.

В 1852 році Микола Васильович знову переживає щиросердечну кризу, передчуваючи майбутню свою кончину. Він сумнівається в тім, що написані їм добутку йому вдалися, уважає, що зробив дуже мало в житті, міг би працювати набагато більше. Такі думки не дають письменникові спокою, його щиросердечні роздирання збільшуються хворобою Перед смертю Гоголь сповідається, приймає причащання, потім спалює рукопис другого тому “Мертвих душ”. 4 березня 1852 року Микола Васильович умер


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Біографія Гоголя Миколи Васильовича