Біографія Тютчева Федора Івановича

Тютчев, Федір Іванович (1803 – 1873 р. г.) Поет Біографія Народився 5 грудня 1803 року в Орловській губернії. Батько Тютчева, Іван Миколайович, був поміщиком середнього статку. Дитинство майбутній поет провів в Орловській губернії, а потім у Москві й Підмосков’ї. Із чотирьох років Тютчева виховує його дядько Н. Хлопов, що був кріпак Мати Тютчева – Катерина Львівна Толста дуже вплинула на виховання свого сина. Тютчев одержав прекрасне домашнє утворення, з 12 років займався перекладами

й писав власні вірші. З 1819 року Федір Іванович надходить у Московський університет на словесне відділення, де вивчає літературу, історію, мистецтва, археологію. В 1821 році Тютчев закінчує університет і переїжджає в Петербург для роботи в Колегії іноземних справ, а незабаром одержує посаду чиновника-дипломата і їде в Мюнхен.

За кордоном Тютчев закохався в Амалию Лер-Хенфельд, але цей роман незабаром закінчився В 1826 році Федір Іванович жениться на Елеонорі Петерсон, йому доводиться вирішувати фінансові проблеми, матеріальні труднощі збільшують його положення. З 1833 року Тютчев переведений на службу

в Турін, щоб уникнути скандалу через його роман з ернестиной Дернберг. Через п’ять років умирає дружина Тютчева. Цю втрату він важко переніс, але незабаром знову закохався й без дозволу виїхав у Швейцарію, щоб обвінчатися, за що був звільнений із придворної служби.

Ще п’ять років він провів у Німеччині, живучи там як частку особа В 1843 році Тютчев приїжджає в Росію на кілька місяців. В 1844 році Федір Іванович вертається на батьківщину остаточно. Його поновлюють на посаді завдяки публіцистиці, у якій Тютчев доводив велику місію Росії у світовому історичному процесі. В 1848 році Тютчев уже працює старшим цензором при міністерстві закордонних справ.

З 1858 року Федір Іванович – голова цензурного комітету при міністерстві закордонних справ. У цей же час Тютчев активно займається літературною діяльністю. Після Кримської війни (1853 – 1856 г. г.) Тютчев разочаровивается в політику російської держави. В 1850 році Тютчев закохується ( йому тоді було сорок сім років ) у дві-дцатичетирехлетнюю дівчин Денисьеву, що вчилася в одному інституті з його дочками.

Цей роман тривав чотирнадцять років. Суспільство засуджувало зв’язок Денисьевой з Тютчевим, від дівчини відрікся батько, діти Тютчева й Денисьевой були незаконнонароджені, а все це час Федір Іванович не розривав зв’язок зі своєю законною сім’єю Денисьева дуже важко переносила настільки складну особисту долю. Вона занедужує сухотою й умирає в 1864 році. Тютчев уважав себе винуватцем смерті улюбленої жінки, важко переживав, а потім вернувся до своєї законної сім’ї, виїхавши за кордон. В 1865 році поет вертається на батьківщину.

Незабаром умирають його син і дочка (від Денисьевой), а також він ховає свою матір Пізніше вмирають його син і брат Микола, а також дочка Марія. Федір Іванович був роздавлений свалившимися на нього несчастиями, його здоров’я різко погіршилося. Тютчев умирає 27 липня 1873 року в Царському Селі, його ховають Впетербурге.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Біографія Тютчева Федора Івановича