Біографія Дельвига Антона Антоновича

Дельвиг, Антон Антонович ( 1798-1831 г. г.) Поет Біографія Народився 6 серпня 1798 року в Москві. Сім’я Дельвигов була зі старого збіднілого роду (обрусевших лифляндских) баронів. Дельвиг учився в приватному пансіоні, а в 1811 році був привезений у Петербург для надходження в що відкривається Царскосельский ліцей На вступному іспиті познайомився з А. С. Пушкіним, знайомство переросло в тісну дружбу. У ліцеї він особлива увага приділяє вивченню літератури, починає писати вірші В 1814 році

Дельвиг уперше публікує свій вірш “На узяття Парижа”. З тих пор добутку його регулярно друкуються в журналах.

В 1817 році Дельвиг закінчує ліцей і служить у різних відомствах. З 1820 року Антон Антонович – помічник бібліотекаря в Публічній бібліотеці під начальством И. А. Крилова. Він входить у поетичну групу, що зложилася навколо Пушкіна, а весь основний час віддає літературним заняттям.

Дельвиг відвідує літературно-політичні кружки, спілкується з майбутніми декабристами, друкується в декабристському альманасі “Полярна зірка”. Антон Антонович не розділяє ідеї революційності й згодом засудить

повстання 14 грудня 1825 року В 1825 році Дельвиг видає один із кращих альманахів пушкінського часу – “Північні квіти”, де друкуються А. С. Пушкін, В. А. Жуковський, И. А. Крилов, П. А. В’яземський, Е. А. Баратинський і ін. В 1825 році Дельвиг жениться на С. М. Салтиковой. В 1830 році разом з Пушкіним і В’яземським Дельвиг створює “Літературну газету”, у якій анонімно друкуються декабристи (це було вже після того, як учасників декабристського повстання засудили). Антон Антонович починає публікуватися як літературний критик.

В 1830 році за опублікування вірша про липневі події у Франції “Літературна газета” була закрита, а уряд уважає Дельвига неблагонадійним, починаються гоніння на поета. Здоров’я Антона Антоновича серйозно підірвано, ситуацію ускладнює й положення опального, у якому Дельвиг виявився. Умер Дельвиг 14 січня 1831 року Впетербурге.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Біографія Дельвига Антона Антоновича