Біографія Платонова Антона Платоновича

Народився 1 вересня у Воронежу в сім’ї слюсаря залізничних майстерень Климентова. Пізніше перемінив прізвище Климентов на прізвище Платонов. Учився в церковно-парафіяльній школі, у міському училищі. Уже в 15 років почав працювати, щоб підтримати сім’ю. Працював на паровозоремонтному заводі. Учився в залізничному політехнікумі Революція міняє все життя Платонова. Він співробітничає в редакціях різних газет і журналів Воронежа, пише статті, вірші, оповідання.

В 1919 році бере участь у Громадянській війні в рядах Червоної Армії. Вертається

у Воронеж, закінчує Політехнічний інститут. Працює губернським меліоратором і завідує роботами з електрифікації сільського господарства В 1927 році переїжджає в Москву, виходять книги, які приносять йому успіх. В 1929 році письменник публікує повість “Походження майстри”.

Це першого розділу роману про революцію “Чевенгур”. Повість викликає різкі нападки критики Письменник продовжує працювати над новими прозаїчними добутками: “Котлован”, “Ювенільне море”. Пробує себе в драматургії.

В 1937 році виходить книга оповідань “Ріка Потудань”. В 1942 році йде на фронт як спеціальний

кореспондент газети “Червона зірка”. Після війни демобілізується й повністю віддається літературній праці. Поява в “Новому світі” добутку “Сім’я Іванова” було зустрінуто вкрай вороже, оповідання був оголошений “наклепницьким”. Платонова перестали друкувати Позбавлений можливості заробляти собі на життя літературною працею, письменник звернувся до переказів російських і башкирських казок, які в нього приймали деякі дитячі журнали.

У бідності й позбавленнях письменник продовжував творити. Після його смерті залишилася велика рукописна спадщина. Романи “Котлован” і “Чевенгур” потрясли цінителів теперішньої літератури.

Умер Андрій Платонов 5 січня 1951 року Вмоскве.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Біографія Платонова Антона Платоновича