Біографія Кюхельбекера Вільгельма Карловича


ДОЮхельбекер, Вільгельм Карлович ( 1797-1846 г. г.) Поет, драматург Біографія Народився 10 червня 1797 року в Петербурзі в сім’ї саксонскою дворянина. Батько Вільгельма Карловича був військовим, дитинство його пройшло в Естонії, у маєтку Авинорм, де сім’я оселилися після відставки батька. В 1808 році Кюхельбекера віддали в приватний пансіон у місті Верро. В 1811 році за рекомендацією Барклая де Толли Кюхельбекер надходить В 1 (арскосельский ліцей. Тут він подружився з Дельвигом і Пушкіним. Ліцей Вільгельм Карлович закінчує зі срібною медаллю, служить у Головному архіві іноземної колегії й читає лекції в Шляхетному пансіоні при Головному педагогічному інституті Уже в цей час він гаряче проповідує волю й конституцію.

В 1819 році Кюхельбекер вибраний членом Вільного суспільства аматорів російської словесності й увійшов у цей же час у массонскую ложу “Вибраного Михайла”, де видну роль грали декабристи. Волелюбність Кюхельбекера не залишилося непоміченим і за вірш “Поети” в 1820 році на нього пішов донос, що ускладнило його суспільне становище. В 1820 році Вільгельм Карлович відправляється на рік у подорож в I ерманию, Італію й Францію. Вернувшись у Росію й залишаючись на підозрі у влади, Кюхельбекер надходить на службу й відправляється на Кавказ, де в Тифлисе знайомиться із Грибоєдовим.

В


1821 році Кюхельбекер просить про відставку й переїжджає до сестри в маєток Смоленської губернії. На той час матеріальне становище Вільгельма Карловича було складним, зустрівши Авдотью Пушкіну, він закохується, але женитися не зможе В 1823 році Кюхельбекер переїжджає в Москву. Тут він зближається з Одоєвським і вони разом видають альманах “Мнемозина”, у якому друкуються Пушкіна, I. лратинский, В’яземський, друкує свої добутки й Вільгельм Карлович.

В 1825 році Кюхельбекер переїжджає в Петербург і вступає в “Північне обще-i гоо”, кероване Рилєєвим. Свій учинок він пояснює бажанням змін вобществе. Бере участь Кюхельбекер у декабристському повстанні.

Після придушення повстання декабристів був схоплений у Варшаві, закований у кайдани й переправлений в I кчропавловскую міцність. Кюхельбекера присуджують до страти, але потім заміняють вирок на двадцятилітню каторгу з довічним поселенням і ( нбири. Потім йому ще раз змінили строк до п’ятнадцяти років, і ще раз до десяти | | одиночного висновку з наступним безстроковим посиланням В 1835 році Кюхельбекера відправляють у Сибір. У творчості Кюхельбекера говориться про високе призначення поета, про велике служіння, про страждальницьку долю, сполучаються цивільні традиції російського класицизму й принципи декабристського романтизму. Після 1825 ш ла в його лірику звучать ноти скорботи, розпачу, примирення.

У добутки сибірського посилання проявляється інтерес поета до народних переказів, до простонародного життя. У посиланні Вільгельм Карлович женилося на дочці поштмейстера Дросиде Артемовой, що була неписьменна. Кюхельбекер учить і виховує дружину, переїжджає по Сибіру й, нарешті, поселяється в Тобольську. До цього часу він хворіє на туберкульоз і сліпне Але його не зломили ні хвороби, ні важке матеріальне становище, ні пригноблене моральний стан. Умер Вільгельм Карлович 11 серпня 1846 року Втобольске.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...


Біографія Кюхельбекера Вільгельма Карловича

Categories: Біографії

Links