Біографія Кюхельбекера Вільгельма Карловича
ДОЮхельбекер, Вільгельм Карлович ( 1797-1846 г. г.) Поет, драматург Біографія Народився 10 червня 1797 року в Петербурзі в сім’ї саксонскою дворянина. Батько Вільгельма Карловича був військовим, дитинство його пройшло в Естонії, у маєтку Авинорм, де сім’я оселилися після відставки батька. В 1808 році Кюхельбекера віддали в приватний пансіон у місті Верро. В 1811 році за рекомендацією Барклая де Толли Кюхельбекер надходить В 1 (арскосельский ліцей. Тут він подружився з Дельвигом і
В 1819 році Кюхельбекер вибраний членом Вільного суспільства аматорів російської словесності й увійшов у цей же час у массонскую ложу “Вибраного Михайла”, де видну роль грали декабристи. Волелюбність Кюхельбекера не залишилося непоміченим і за вірш “Поети” в 1820 році на нього пішов донос, що ускладнило його суспільне становище. В 1820 році Вільгельм Карлович
В 1821 році Кюхельбекер просить про відставку й переїжджає до сестри в маєток Смоленської губернії. На той час матеріальне становище Вільгельма Карловича було складним, зустрівши Авдотью Пушкіну, він закохується, але женитися не зможе В 1823 році Кюхельбекер переїжджає в Москву. Тут він зближається з Одоєвським і вони разом видають альманах “Мнемозина”, у якому друкуються Пушкіна, I. лратинский, В’яземський, друкує свої добутки й Вільгельм Карлович.
В 1825 році Кюхельбекер переїжджає в Петербург і вступає в “Північне обще-i гоо”, кероване Рилєєвим. Свій учинок він пояснює бажанням змін вобществе. Бере участь Кюхельбекер у декабристському повстанні.
Після придушення повстання декабристів був схоплений у Варшаві, закований у кайдани й переправлений в I кчропавловскую міцність. Кюхельбекера присуджують до страти, але потім заміняють вирок на двадцятилітню каторгу з довічним поселенням і ( нбири. Потім йому ще раз змінили строк до п’ятнадцяти років, і ще раз до десяти | | одиночного висновку з наступним безстроковим посиланням В 1835 році Кюхельбекера відправляють у Сибір. У творчості Кюхельбекера говориться про високе призначення поета, про велике служіння, про страждальницьку долю, сполучаються цивільні традиції російського класицизму й принципи декабристського романтизму. Після 1825 ш ла в його лірику звучать ноти скорботи, розпачу, примирення.
У добутки сибірського посилання проявляється інтерес поета до народних переказів, до простонародного життя. У посиланні Вільгельм Карлович женилося на дочці поштмейстера Дросиде Артемовой, що була неписьменна. Кюхельбекер учить і виховує дружину, переїжджає по Сибіру й, нарешті, поселяється в Тобольську. До цього часу він хворіє на туберкульоз і сліпне Але його не зломили ні хвороби, ні важке матеріальне становище, ні пригноблене моральний стан. Умер Вільгельм Карлович 11 серпня 1846 року Втобольске.