Виклад сюжету повісті “Червоні вітрила”. Світанок

Одного разу увечері, через чотири року самостійного плавання Грея капітаном, “Секрет” підійшов до Лісса і зупинився біля маяка. Настрій в Грея було тужливим та важким. Причини своєї туги він не розумів і знехотя виконав найнеобхідніші справи. Оглянувши корабель, він почав читати, але нічого не міг вдіяти з собою. Тільки після трьох викурених трубок запашного тютюну Грей дещо розвіявся і розпорядився, щоб Летико, один з його матросів, взяв вудки і спустив шлюпку. Вони довго йшли по воді мовчки, поки не підійшли до берега у Каперни.

Пройшовши

повз села, вони пристали у місця, здався капітану вдалим, прив’язали човен, влізли по кручі наверх і розвели багаття. Закінчивши вечерю, Летико взявся вудити рибу, а Грей прильоту багаття, розмірковуючи про те, як дивно влаштована думка, яка “кружляє по землі і небу, життєво розмовляє з уявою особами, гасить і прикрашає спогади”. Він не відчув, як заснув, А коли прокинувся, стояло вже прекрасний ранок. Летико все ще захоплено ловив рибу, а Грей побрів по околицях. Пробираючись через чагарник, капітан вийшов на галявину і побачив сплячу дівчину. Вона здалася йому прекрасною. Летико далеко кликав капітана і

незабаром сам підійшов до нього. Капітан сидів навпочіпки, розглядав дівчину, потім запитав у матроса, подобається вона йому. Летико прошепотів захоплені слова, а капітан зняв з руки перстень і ти хонько надів його дівчині на мізинець. Спустившись до човна, Грей озирнувся на село і запитав у Летико, чи не може бути там трактир. Летико вказав на чорну дах, і чере деякий час капітан і матрос стояли біля корчми Меннерса. Замовивши випивку, Грей покликав господаря, Меннерса-молодшого. Про почав задавати йому питання про дівчину, яку побачив на березі. Хін ух мильнулся, назвав дівчину “Корабельна Ассоль” і розповів Грею нд: історію про червоні вітрила. Він називав Ассоль божевільної, прбклінал Лонг-рена і вивалив на Грея весь бруд сільських пліток і домислів. Слухаючи Хіна, Грей глянув на дорогу, по ній йшла Ассоль, і її очі відразу розвіяли всі сумніви юнака.

Раптово прокинувся один з сильно випили завсідників, вугляр. Протверезівши від обурення, він заявив, що Хін, та і його батько з матір’ю, ніколи не були правдивими людьми і що Ассоль так само здорова, як і всі люди в цьому селі. Вугляр розповів про одного зі своїх розмов з дівчиною: він був вражений тим, як дивно думає і відчуває Ас’соль, здатна змусити побачити ніжні паростки на прутах старої вугільної кошика. Грей рішуче встав, розрахувався з Меннерсом і звелів Летико сидіти в трактирі до вечора, слухаючи і запам’ятовуючи все, що здасться йому важливим. Грей наказав також жодним словом не згадувати його імені. Сідаючи до човна, юнак знаходився в тому піднесеному настрої, коли хочеться негайно і рішуче діяти.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...


Виклад сюжету повісті “Червоні вітрила”. Світанок

Categories: Твори з української літератури

Links