Твір по повісті Гріна “Пурпурові вітрила”

Олександр мандрує країною, доходить до Уралу, працює золотошукачем, лісорубом, банником, але ніде не приживається. У 1902 р. Грін іде добровольцем у солдати, проте дезертирує з армії, не витримавши казармених порядків та знущань офіцерів. Далі вступ у партію соціалістівреволюціонерів, які хотіли з допомогою агітації та терору змінити несправедливий лад. Його приваблювала революційна романтика: життя під чужим прізвищем, явки, шифри, паролі. Гріна заарештовують у Севастополі за агітаційну роботу у 1903 р., і він проводить 2 роки в тюрмі. У 1906 р. його знову заарештували. Перші літературні спроби розпочалися під час ув’язнення в севастопольській тюрмі, перше оповідання “Случай” надруковане в 1906 р. Повернувшись із заслання, стає професійним письменником.

Улюбленим письменникомновелістом у цей час є Едгар По. Але пізніше він створює власний світ героїв – вони розумні, витончені, прості, цілеспрямовані і фізично сильні. Повість ” Пурпурові вітрила”написав у післяреволюційному 1921р. і назвав феєрією. Найбільш популярними творами Гріна є “Алые паруса”, “Крысолов”

і багато інших. Всі вони створили країну “Грінландію”, якої нема на карті, але з її героями під пурпуровими вітрилами ми будемо зустрічатись. Це героїромантики, які вірять у диво, воно завжди здійснюється.

Помер О. Грін у 1932р., його поховано в Старому Криму, будинок, в якому він жив з дружиною Ніною Миколаївною 6 років, знаходиться в Феодосії. Зараз там побудовано новий літературний музей Гріна.

“Написано на відмінно, але не за темою”, – написав шкільний учитель і поставив фантазеру одиницю за Твір. Життя часто виставляло йому одиницю і в майбутньому. Воно було нещасливим. Непорозуміння переслідували його з дитинства. В сім’ї допікали хлопчика за його віддану любов до книг, за писання віршів, за потяг до пригод. Але в майбутньому він стане письменником. Це Олександр Гриневський (Грін).

Час іде, книги Гріна люблять і читають. В океані літератури не зникають відблиски пурпурових вітрил. Незліченні групи екскурсантів до будинкумузею Гріна в Старому Криму і до його могили сьогодні – це уособлення колективної народної душі, великої пошани.

О. Грін прожив незвичайне життя. Народився в 1880 р. Це відомий російський письменник. Його мрія стати моряком не збулася, хоч сам писав про південні екзотичні країни. Справжнє ім’я його Гриневський, а Грін це псевдонім, його шкільне прізвисько. Він син поляка, який був висланий у В’ятку за участь у польському повстанні проти царизму 1863 р.

Першою книгою Олександра у п’ятирічному віці була “Подорож Гуллівера до країни ліліпутів”. Його улюбленими письменниками були Майн Рід, Жуль Берн та Стівенсон. У 1896 р. закінчив реальне училище і здійснюється його мрія – поїздка до моря, до міста Одеси.

Віра в силу надії та справжнього Кохання в повістіказці “Пурпурові вітрила”

Мета: визначити, що допомагає героям твору досягти своєї мрії, як формується характер Артура Грея в боротьбі з перешкодами; порівняти шлях до здійснення мрії А. Грея та О. Гріна; розвивати вміння аналізувати художні образи, виразно читати твір; на прикладі поведінки персонажів прищеплювати віру учнів у силу надії та справжнього кохання; розвивати вміння боротися за досягнення мети в житті.

Природно, що мріють саме про щастя, яке кожен уявляє собі порізному. Чиїсь мрії здійснюються, а чиїсь ні. Не всім вдається вистояти перед перешкодами, ударами долі, не всім вистачає віри, терпіння, наполегливості. Тому тільки сильна духом особистість здатна перемогти негаразди і досягти своєї мети. Тільки справжні мрійники, романтики долають усі перешкоди. Яскравим прикладом цього є головні герої повісті О. Гріна “Пурпурові вітрила” – Артур Грей та Ассоль.

Дівчина досягла свого, тому що любила, не втрачала надії, долала всі перешкоди, не звертала уваги на недоброзичливе ставлення жителів міста. Вона вірила в Бога і щодня зверталася до нього, зранку віталася, а ввечері прощалася. Боже провидіння її оберігало. Бог допоміг Ассоль і Артуру зустрітися у лісі. Грей ішов до мети, зціпивши зуби, з поблідлим обличчям. Він зносив неспокійну працю з рішучим напруженням волі…

Схожість ініціалів автора і його героя, спільна мета, прагнення досягти мети. Хоч Грін і не став моряком в житті, але зі своїм героєм в повісті він подолав усі перешкоди. Грей є втіленням мрій О. Гріна. Мрія досягнута завдяки наполегливості.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Твір по повісті Гріна “Пурпурові вітрила”

Categories: Нові твори

Links