Роль Ольги Іллінською в долі Іллі Обломова (По романі А. А. Гончарова “Обломів)

1. Образ Ольги Іллінською. 2. Спроби змінити Обломова. 3. Розчарування Ольги 4. Протиставлення Пшенициной і Іллінською. Доля головного героя роману А. А. Гончарова Іллі Ілліча Обломова може з повним правом бути названа нетипової У житті Обломова не було яскравих, вражаючих подій. Щодня був схожий на попередній. Ілля Ілліч відмовлявся від дій, проводив час у ледарстві.

Але, незважаючи на це, доля подарувала йому зустріну з Ольгою Іллінською. Ольгу, безумовно, можна назвати неординарною жінкою. Вона не схожа на більшість представниць слабкої підлоги

свого часу В Іллінською сильний характер, що зложився світогляд і пристрасть до активних дій.

Оточуючі люди ставляться до Ольги без особливої симпатії й теплоти. У цьому немає нічого дивного, занадто різань контраст між нею й іншими. Люди не занадто доброзичливо ставляться до тих, хто здається їм незрозумілим, чиє поводження вибивається із загальноприйнятих рамок. Ольга живе по своїх правилах Її найменше турбує думка інших.

У неї свої критерії оцінки, на які вона орієнтується. Іллінська вирішує перевиховати Обломова, тому що його спосіб життя здається їй неправильним. Ольга Іллінська по поводженню

й складу характеру близька до Андрія Штольцу. З погляду таких активних і діяльних людей млявих, апатичний Обломів здається несчастнейшим людиною й потребує допомоги.

Ольга бажає допомогти Іллі Іллічу, вирішує докорінно змінити його життя Не можна не визнати, що Обломів попадає під вплив Ольги. У цьому немає нічого дивного. Слабохарактерна й безвладна людина часто попадає під вплив більше сильного. Обломів піднесений Ольгою. Вона здається йому гарної, розумної, практично ідеальної Однак йому самому не так вуж цікаві й важливі достоїнства цієї неабиякої жінки.

Обломів живе у своєму власному світі, для якого немає справи до навколишніх. Обломів і Іллінська дивляться на мир з різних точок зору. Вони абсолютно не схожі.

Оскільки Ілля Ілліч все-таки потрапив під вплив Ольги, він намагається виконувати те, що вона жадає від його. Зміни тяжкі для Обломова. Йому швидко набридає грати за чужими правилами, намагатися змінити своє життя згідно чужій волі И Обломів протестує як може. Нехай у нього й слабкий характер, але вистачає сили противитися впливу Ольги.

Ольга розстроєна, вона вважала, що її сили й чарівності вистачить для зміни життя Обломова. Тим часом Ілля Ілліч зовсім справедливо замислюється, чи любить його Ольга, на чи самій справі він потрібний їй Адже щира любов має на увазі прийняття людини таким, який він є. Це не властиво Ользі. І тому Обломів починає думати про те, що почуття Іллінською – це заміна любові, викликана природним для людини бажанням любити. Так, він любить її.

Але цього йому явно не досить, щоб шляхом величезних зусиль міняти своє власне життя. Не можна не задуматися про те, навіщо ж Ользі Іллінською так необхідно переробити Обломова. Адже Ольга далеко не дурна людина, вона повинна усвідомлювати, що спроби навряд чи увінчаються успіхом До того ж прагнення впливати на інший вимагає дуже багато сил. Не могла Ольга й не розуміти, що її бажання переробити Обломова, зустрічало з його боку нерозуміння.

Іллі Іллічу був далекий той спосіб життя, якого вимагала Ольга. Він вище всього цінував власний комфорт. А Іллінська намагалася його цього комфорту саме позбавити Спочатку прагнення Ольги перевиховати Обломова можна пояснювати проханням Андрія Штольца.

Адже саме він звернувся до дівчини й попросив допомогти Обломову. Андрій упевнений, що в Іллі Ілліча може бути інше, гарне, діяльне й плідне життя. З погляду Штольца, неабиякий здібності Ольги можна направити на цю благу справу. Андрій упевнений, що Ользі під силу перевиховати Обломова.

Насправді Штольц судить по собі. Він сам є людиною активним, діяльним, енергійним Він з дитинства дружить із Іллею Ильичем. І по-справжньому страждає від деградації свого друга. Але у своєму бажанні втрутитися в чужу долю, Штольц начебто б не розуміє, що Обломів уже доросла, сформована людина.

І будь-які зміни будуть марні й даремні. Але судити Андрія в жодному разі не можна. Він намагається зробити те, що може Не його провина, що спроби виявилися марними. Ольга по-справжньому рада, коли Обломів починає мінятися.

Це відбувається практично відразу, адже Ілля Ілліч потрапив під вплив сильної особистості. Іллінська займається “вихованням” Обломова не тільки й не стільки заради нього самого. Ні, таким чином, вона намагається самоствердитися як особистість.

Ольга амбіційна, шукає собі гідне застосування И прагнення “зробити щасливим іншої людини” їй представляється шляхетним учинком. Ольга вважає, що її завдання в прилученні Обломова до звичного для всіх способу життя. Ілля Ілліч повинен виїжджати у світло, читати, спілкуватися з людьми, “скинути із себе сонний одур”.

Ольга вважає, що в неї досить енергії для перетворення в життя цього задуму Іллінська впевнена, що для досягнення бажаної мети вона може використовувати будь-які засоби. Ольга стає строгої й суворою. Вона насміхається над Обломовим, намагається змусити його зненавидіти своє минуле життя, свої лінощі й бездіяльність. Ольга хоче, щоб Обломів почав нехтувати самого себе.

Мабуть, у цьому неї помилка Не можна зробити людини щасливим насильно. Якби Ольга спробувала по-справжньому зацікавити Обломова чимсь, що здалося б йому важливим, можливо, її зусилля увінчалися б успіхом. Але вона вибирає інший шлях. Глузування й суворе відношення не приносять належного результату.

Помалу Обломів починає її боятися. Звичайно, це відбувається не відразу. Спочатку дії Ольги, як здається їй самої, увінчалися успіхом Обломів поступово міняється, або робить вигляд, що це відбувається. Момент визнання в любові Ользі здається свідченням того, що її зусилля були не даремні. Ольга думає, що тепер Обломів виконає всі вимоги.

Але її різке й суворе поводження вже стало спантеличувати м’якотілого Іллю Ілліча. Він бажає захистити себе від настільки безцеремонного втручання у власне життя. Ольга здається йому чужий і небезпечної А від небезпеки варто ховатися. Ольга не може передбачити, до чого приведуть її зусилля.

Не настільки розумна ця дівчина, як здалося спочатку. Вона вибрала невірний шлях для виховання дорослої людини. І Обломів швидко забув всі “уроки”, повернувся до того, що було йому дорого. Яка роль Ольги в долі Обломова? Насамперед, він у черговий раз переконався, що його світогляд чужо навколишніх Завдяки спілкуванню з Ольгою Обломів не став счастливее, і це варто визнати.

Тим часом спроби виховати Обломова для самої Ольги виявилися важливими. Вона зробила спробу реалізувати себе шляхом впливу на інший. Нехай намір не здійснився.

Але це був для дівчини досвід, потрібний і цікавий. Адже в житті неабиякої людини, якийсь, безумовно, є Ольга, завжди є місце чомусь новому Як ні парадоксально, але Обломів став счастливее з Гафією Матвіївною Пшенициной. Ця жінка є повною протилежністю Ользі. Вона не так цікава, елегантна й розумна. Але вона має просту життєву мудрість, який так не вистачає Ользі.

Гафія Матвіївна розуміє, що не вдасться переробити дорослої людини. Вона приймає Обломова таким, який він є. І життя Іллі Ілліча насправді стає небагато краще. Пшеницина оточила Обломова турботою й увагою. Вона по-справжньому любить його. Ілля Ілліч розорився, він живе саме за рахунок Гафії Матвіївни.

Бідна жінка продає свої речі, щоб Обломову було на що жити. Ілля Ілліч уже не може змінитися, будь-які спроби впливати на нього виявилися б безуспішними. І прагнення Гафії Матвіївни безкорисливо допомогти йому свідчать про непідроблену доброту цієї простій жінки Якби саме в такій ситуації виявилася Іллінська, навряд чи вона взяла на себе відповідальність за Обломова. Вона б не стала на шкоду собі допомагати йому.

Адже це не давало б їй можливості захоплюватися собою, уважати себе мудрою наставницею. Ольга егоїстична, це докорінно відрізняє її від Гафії Матвіївни. Але з іншого боку, не можна не визнати, що її образ дуже цікавий і багатогранний Ольга – зовсім особливий тип жінки в російській літературі, це сильна особистість. Їй не властива самопожертва, їй властиве бажання перетворити іншої людини в дзеркало, що відбиває її власні достоїнства. Адже саме цього вона хотіла від Обломова.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Роль Ольги Іллінською в долі Іллі Обломова (По романі А. А. Гончарова “Обломів)