Міркування на тему: Я в соціальному середовищу
Люди звикли жити серед себе подібних – у соціальному середовищі. Тому й утворюються місця, де розташовані вдома людей. Залежно від особливостей їх можна поділити на села, селища й міста. Насамперед, ці утворення відрізняються кількістю жителів: села є меншими, чим селища й значно меншими, чим міста. Кожне із цих поселень має свої особливості. Села більше наближені до природи, але життя в них припускає більші фізичні навантаження й умови там здебільшого далекі від комфорту.
Міста ж є більше промисловими зонами, але, завдяки роботі комунальних
У селищі же є й частки, і комунальні будинки, але кількість поверхів
Інший приклад – ушкодження системи газо – і водопостачання. Природний і зріджений газ є дуже небезпечною речовиною й може навіть послужити причиною вибуху при наявності іскри. Щоб запобігти трагедії, потрібно не допускати витоку газу. Небезпека водопостачання пов’язана з порушенням цілісності системи водопроводу. Наслідку цього можуть бути неприємні – втрата привабливого виду майна, затоплення сусідів, що тягне за собою додаткові матеріальні витрати. Може трапитися й інша надзвичайна ситуація – руйнування будинків. Такий випадок може бути пов’язаний з дією стихійних проявів природи (землетрусу, повені, смерчі, урагани й т. п.). Але частіше таке може трапитися через самовільне перепланування приміщень без дозволу відповідних архітектурних і комунальних установ.
Руйнування будинку є закономірним явищем, якщо воно старе. Тому, щоб запобігти негативним наслідкам, комунальні установи стежать за дотриманням терміну служби будинків. Крім житлових будинків, у населених пунктах, особливо в містах, є й будинку підприємств – заводи, фабрики, електростанції й т. п. На цих підприємствах може трапитися аварійна ситуація, що завдасть шкоди здоров’ю значної кількості людей, які перебувають у момент аварії недалеко від підприємства.
У таких випадках спеціальними службами використовуються заздалегідь розроблені плани дій, щоб звести до мінімуму негативні наслідки. Такі плани часто передбачають застосування різноманітних механізмів інформування населення (по радіо, через гучномовці, по телебаченню, за допомогою переривчастих гудків підприємств, сирен і т. п.). Іноді може виникнути потреба в евакуації населення. У такому випадку не треба паниковать і обов’язково потрібно виконувати всі вказівки рятувальних служб. Як уже згадувалося раніше, при виникненні аварійних ситуацій відповідні рятувальні служби інформують населення про те, що необхідно робити в конкретній ситуації. Всім громадянам необхідно знати, які засоби захисту під час надзвичайних ситуацій необхідно використовувати. Наприклад, при захисті шкіри потрібно використовувати одяг з натуральних тканин.
Для захисту органів подиху – спеціальні засоби, такі як протигаз, респіратор, марлева пов’язка. Потрібно також знати, як діяти у випадку поразки людини електричним струмом. У такому випадку потрібно за допомогою предметів, виготовлених з гуми або пластмаси, відсунути електричне джерело від ураженої людини й терміново викликати лікаря. У випадку влучення хімічних речовин на шкіру й очі потрібно негайно приступитися до очищення їхньою водою (крім ситуації з поразкою негашеним вапном), після чого потрібно звернутися по допомогу до медиків.
При отруєнні хімікатами додатково необхідно забезпечити людині свіже повітря й позбутися від забрудненого одягу. Отже, необхідно бути обережним і враховувати те, що зовнішнє середовище й людина можуть спровокувати виникнення безлічі непередбачених ситуацій, які можуть бути небезпечними для життя й здоров’я людей. У випадку їхнього виникнення потрібно не паниковать, а поводитися відповідно до ситуації