Корабель дурнів характеристика образа Дурнів

Дурні – сто одинадцять різновидів людської дурості. Кожний з персонажів персоніфікує якусь одну людську слабість (корисливість, дурні манери, бражництво, перелюбство, заздрість і т. п.), але всі пороки, з погляду автора, виникають внаслідок природної людської дурості. Персонажі Бранта позбавлені індивідуальності (імен, біографій, характерів), тому що образ створюється винятково тим, що наділяється всепоглинаючою пристрастю. Герой не виступає в оповіданні на самоті, а завжди в співтоваристві йому подібних. Галерея образів дурнів багатолика.

Це

й дурачки-дідки, що навчають молодих усілякій дурниці; це й тяганини, готові терпіти будь-які глузування плутовкивенери; це й пліткарі, інтригани й склочники На кораблі перебувають і самозакохані, підлабузники, гравці, лікарі-шарлатани й представники інших професій. Автор намагається не упустити жодне людський гріх. Оскільки дурість персонажа завжди гиперболизирована, то образ виходить шаржованим або навіть карикатурним.

Автор вінчає дурнів ковпаком про бубонцями й частенько йменує те одного, те іншого Ганс-дурнем Нерідкі в Бранта й порівняння дурнів, що звихнулися, про ослами. Разом про тим достаток

і розмаїтість героїв свідчить про обгрунтованість автора, що досконально вивчив приватне й громадське життя Німеччини напередодні Реформація. Його сатира носить антикатолицький і антибуржуазний характер. Його герої захищені від розплати за вчинене індульгенціями. Девізом церкви стало правило: хочеш грішити – плати.

От чому, думає Брант, зло залишається безкарним Автор “Корабля дурнів” ремствує на те, що про людину судять не по його достоїнствах, а по його статку. Багатієві в будь-якій компанії забезпечене саме почесне місце. Брант уболіває, що над миром запанував його величність Пан Пфеніг.

Заволодіти ним поспішають користолюбці, лихварі, перекупники, шахраї й злиденні. Автор не робить розходження між рисою характеру й професією, тому що всі його герої жадають наживи. Навпроти, йому милі люди скромні, чесні й бедние. В антиподах власників убачаються ті чесноти, за які будуть ратувати Лютер і його послідовники, – працьовитість, помірність, смиренність


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...


Корабель дурнів характеристика образа Дурнів

Categories: Твори з української літератури

Links