Біографічний опис цікавої людини: Софія Ротару

Софія Ротару (повне ім’я – Софія Михайлівна Евдокименко-Ротару) – російська, українська й молдавська співачка, музикант, танцівниця, музичний продюсер, кіно-продюсер, акторка, ділова жінка. Відома голосом альт, стала першою поп-співачкою, що співала речитативом. Користується суспільним визнанням. Кар’єру Софії Ротару ознаменована міжнародним успіхом на музичній сцені, а також численними розбіжностями, причиною яких стало походження Софії Ротару, особливо в країнах Східної Європи. Преса кличе її “Піп Корольової”. У її репертуарі

є більш ніж 400 пісень на російському, українському, молдавському, болгарському, сербському, польському, германському, итальянском. іспанській і англійській мовах. В1988 році співачка нагороджена званням Народної артистки СРСР. В 2000 році Вищої академічною радою України вона былы визнана кращою українською естрадною співачкою Хх-Го сторіччя. Сьогодні Софія Ротару є громадянкою України й почесною громадянкою Криму.

Проживає вона у Ялті й Києві. Творчість Софії Ротару було неодноразово відзначене почесними званнями: в 1976 році їй привласнене звання Заслужена артистка Української РСР, в 1985 – Народна артистка

Української РСР, Народна артистка Молдавської РСР, Лауреат премії Ленінського Комсомолу, Герой України, Кавалер “Ордена Республіки” (Молдавія).

У різний час українське Село Маршинци, у якому народилася співачка, ставилося до Австро-Угорщини, Молдавії, Румунії, що була причиною різного написання ім’я й прізвища. У титрах фільму “Червона Рута” Софія з’являється ще із прізвищем Ротарь. Писати прізвище на молдавський порядок з буквою “в” наприкінці порадила Софії Эдита Пьеха.

7 серпня 2007 року Софія Ротару відзначила 60 – літній ювілей. Сотні шанувальників, а також відомі артисти й політики приїхали в Ялту з різних кінців миру, щоб поздоровити співачку. Президент України В. Ющенко нагородив Софію Ротару Орденом “За заслуги” II ступеня. Урочистий прийом з нагоди ювілею проходив у Садовому палаці.

Ушановування співачки продовжилися у вересні в Сочі, де на музичному конкурсі молодих виконавців “П’ять зірок” один з конкурсних днів був присвячений її Творчості. А в жовтні 2007 року в Державному Кремлевськом Палаці пройшли ювілейні концерти С. Ротару, у яких взяли участь популярні виконавці Росії (А. Пугачова, Ф. Киркоров, Й. Кобзон, Л. Лещенко, Н. Бабкіна, В. Дайнеко та інші) і України (Т. Повалий, В. Меладзе та інші).

На даний момент Ротару веде активну гастрольну діяльність, бере участь у збірних концертах і телепрограмах. Перебуває у відмінній фізичній і вокальній формі, має величезний авторитет в українському й російському музичному колах.

Останній сингл 2007- го року “Я твоя любов” посідає перше місце, перебуваючи чотири тижні в чарті “Золотий грамофон” Російського радіо. З березня по травень 2008- го року, Софія Ротару перебуває в Ювілейному турне по Росії. Першим синглом в 2008-м року стала пісня “Квіти бузку”, виконана на концерті присвяченому 8-8- му березня.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Біографічний опис цікавої людини: Софія Ротару

Categories: Нові твори

Links