Із чим зв’язаний драматизм звучання віршів А. А. Блоку про Росію?

Тема батьківщини – одна з вічних тем поезії. Однажди на поетичному вечорі Олександра Блоку попросили почитати “що-небудь про Росію”. На це він відповів: “Це все про Росію”. А. Блок, великий поет “срібного століття” російської поезії, почував свій кревний, нерозривний зв’язок з долею Росії Він переживав цей зв’язок поетически, жагуче, драматично, передчуваючи велике історичне зламування епох, уважав, що бура відновлення необходжена, привітав її, але знав, що вона принесе йому загибель.

Тому в поезії Блоку про Росію

так багато драматизму. Як міг співак Прекрасної Дами створити вірші про толстомордой Катю? Як міг поет, що присвятив такі проникнувновенние ліричні вірші Росії, написати в страшні для неї дні слова: ” Пальнемо-Ка кулею у Святу Русь?

“. Блок сприймав Росію як найближчих дружинщину, як свою половину, як дружину. У своєму стихотворении “На поле Куликовом” він писав: “ПРО, Русь моя! Дружина моя! До болю Нам ясний довгий шлях!

Удивляючись у безкрайні далечіні своєї батьківщини, Блок говорить про своїй щемливій до неї любові. Так, Росія ніщая, безпритульна, незручна для життя, неприваблива. І все-таки

любить він її – таку: Росія, убожіючи Росія, Мені хати сірі твої, Твої мені пісні вітрові, – Як сльози перші любові! Блок говорить у вірші “Росія” про дивне почуття: він не може удержати Росію від нещастя (“Какому хочеш чарівникові віддай розбійну вроду”). Але поет упевнений у тім, що будь-яке випробування не знищить Росію: “Не пропадеш, не сгинешь ти”.

Він слухав революцію й призивав усіх робити те ж саме. Відразу після поеми про революцію “Дванадцять” Блок пише вірш “Скіфи”. У ньому він звертається до гострої теми російської філософії й літератури – темі шляхів і драматичних доль Росії, її ролі в цивилизованном світі.

Це традиція Пушкіна, Лермонтова, Некрасова, Тютчева, Брюсова. Він порівнює Росію із древними скіфами. “Мильони – вас. Нас – тьми, і тьми, і тьми. Спробуйте, поборетеся з нами!..

” Блок бачить Росію країною, що здатна любити й ненавидіти, може відстояти себе в століттях, здатна стати оплотом усього кращого, що створено людством. Це країна – сфінкс, загадковий і незрозумілий для старого миру, суперечливий і багатогранний. У цьому, мені здається, і складається драматизм генія-поета, трагізм і біссмертие його пророчих рядків


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Із чим зв’язаний драматизм звучання віршів А. А. Блоку про Росію?