Гекуба героїня трагедії Евріпіда “Троянки”

Гекуба дружина троянського царя Пріама. У трагедії вона з’являється після падіння Трої, коли греки вершать “суд” переможців і ділять знатних полонянок. Г., яка втратила чоловіка і сина, стає свідком нових лих: її донька Поліксену приносять в жертву на могилі Ахілла, маленького онука Астіанакта скидають з фортечної стіни, невістку Андромаха віддають у рабство синові Ахілла Неоптолем, дочка Кассандру, чий “розум не здоровий”, віддають за дружину Агамемнону. Г. стійко виносить обрушилися на неї страждання. Втративши “батьківщину,

чоловіка, дітей”, вона каже собі: “Терпи мінливість долі, пливи з волі долі!” Вона знаходить мужність в терпінні. Г. не боїться порадити Менелая, осліпленому красою Олени, страчувати ту за зраду чоловікові і за ті біди, які вона принесла троянцям і ахейці. Тільки дізнавшись, що присуджена в рабство самому ненависному з греків – Одіссею, Г. здригнулася і хотіла кинутися у вогонь, щоб згоріти разом з рідним містом. Але варта утримує її й веде до ахейским кораблям.

2) Героїня трагедії Евріпіда “Гекуба” (424-418 рр.. До н. е.). Покинувши руїни Трої, військо ахейців робить зупинку у Фракії. Г. бачить уві

сні свого сина Полідора і дочка Поліксену. Налякана баченням, “вселяє жах холодний”, вона благає богів врятувати її дітям життя. Але дух Ахілла вимагає, щоб йому була принесена в жертву Поліксена. Цариця-рабиня благає Одіссея, який прийшов за її дочкою, зглянутися і нагадує йому, що свого часу сама пощадила його. Посланник ахейців залишається непохитним, навіть коли вона пропонує себе в жертву замість Поліксени. Г. стійко переносить смерть дочки. Але потім морський прибій виносить на берег труп Полідора, зрадницьки вбитого фракійським царем Поліместром. Г. просить допомоги у Агамемнона, щоб зробити справедливу помсту. За згодою вождя ахейців вона посилає за Поліместром. Коли він приїжджає в табір греків, Г. заманює фракійця з синами в намет, де троянки засліплюють Поліместра і вбивають його дітей.

Образ Г. став символом материнського страждання, здатного на помсту. У новий час цей образ був втілений у трагедії “Амстердамська Гекуба” Йоста ван ден Вондел, голландського поета XVII ст.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Гекуба героїня трагедії Евріпіда “Троянки”