Біографія Пришвіна Михайла Михайловича

Народився 4 лютого в маєтку Хрущеве Елецкого повіту Орловської губернії в збіднілій купецькій сім’ї. В 1883 році надійшов в Елецкую гімназію. Однак з 4-го класи був вигнаний “за зухвалість учителеві”. Закінчував навчання в Тюменському реальному училищі. В 1893 році надходить у Ризький політехнічний інститут Там захопився ідеями марксизму. За участь у марксистських кружках в 1897 році був арештований, провів рік у в’язниці й був висланий у дворічне посилання в Єлець.

В 1900-1902 роки вчився на агрономічному відділенні Лейпцігського університету,

по закінченні працював у Лузі земським агрономом, опублікував кілька статей і книг за фахом. Залишивши свою професію, стає кореспондентом різних газет. Захоплення етнографією й фольклором приводить до рішення подорожувати по Півночі (Олонец, Карелія, Норвегія). Письменник знайомиться з побутом і мовленням жителів півночі, записує розповіді, передаючи їх у своєрідній формі шляхових нарисів (книги “У краї неляканих птахів”, “За чарівним колобком”).

Поступово він стає відомим у літературних колах. Максим Горький сприяв появі першого зібрання творів Пришвіна в 1912-1914 роках. У роки Першої світової

війни був військовим кореспондентом, друкуючи свої нариси в різних газетах. Після революції якийсь час учителював на Смоленщині. Створив серію мисливських і дитячих оповідань, які пізніше ввійшли в книгу “Календар природи”.

Побував на Далекому Сході, у результатечего з’явилася повість ” Жень-Шеиь”. У роки Вітчизняної війни письменник пише “Оповідання про ленінградських дітей”, казку-минуле “Комора сонця”. В останні роки життя багато сил і часу віддавав щоденникам (книга “Ока землі”).

Михайло Михайлович Пришвін умер 16 січня 1954 Вмоскве.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Біографія Пришвіна Михайла Михайловича

Categories: Біографії

Links