Аналіз вірша М. Ю. Лєрмонтова “Смерть поета”

Вірш “Смерть поета” складається з двох частин. Перша частина – елегія, а друга – сатира. У цьому вірші Лєрмонтов звинувачує у смерті Пушкіна не тільки Дантеса, а й усе суспільство. На думку Лєрмонтова, причина загибелі Пушкіна в тому, що поет приречений на самотність і не міг цього винести. Він впадає в чужий йому світ і гине. Пушкін загинув, тому що “Повстав проти думок світла…”. Світське суспільство не розуміє “його вільний, сміливий дар”. Лєрмонтов порівнює Пушкіна з Ленським з роману О. С. Пушкіна “Євгеній Онєгін”:

… І він убитий – і взято могилою, Як той співак, невідомий, але милий, Видобуток ревнощів глухий… Лєрмонтов цим віршем хоче показати, що в смерті Пушкіна винувато світське суспільство, яке не розуміло Пушкіна, коли він був ще живий. Але потім Лєрмонтов пише: Вбито! .. до чого тепер ридання, Порожніх похвал непотрібний хор І жалюгідний лепет виправдання?

Долі здійснився вирок! У першій частині вірша Лєрмонтов кілька рядків бере у інших письменників і трохи їх змінюють. Друга частина вірша – це відповідь на судження тих, хто виправдовував вбивць поета: А ви, гордовиті нащадки Відомою підлістю прославлених

отців, .. Лєрмонтов вірить, що якщо не земний суд, то “божий суд” “покарає тих, хто виправдовував вбивць поета: Є грізний суд: він чекає; .. У своєму вірші Лєрмонтов використовує порівняння: Угас, як світоч, дивний геній, Зів’яв урочистий вінок. Пушкін як свічка, яка висвітлює шлях, і як “урочистий вінок”, який прикрашає. Мені дуже сподобалося вірш “Смерть поета”. Лєрмонтов сміливо і відкрито показує вбивць Пушкіна. Лєрмонтов поважав Пушкіна і брав з нього приклад, і не злякався написати цей вірш, хоча знав, що може бути покараний.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Аналіз вірша М. Ю. Лєрмонтова “Смерть поета”