ЗІСТАВЛЕННЯ ЗВУКІВ – . ОПРАЦЮВАННЯ ОПОВІДАННЯ “ПОСПІШАЙ, СИНИЧКО!” (за Г. Демченко) І ВІРША П. ВОРОНЬКА “КОЖУШОК”. СКОРОМОВКА
Мета: продовжити роботу над засвоєнням учнями знань про букву Шш, звук ; формувати навички виразного і свідомого читання; виховувати дбайливе ставлення до тварин.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Мовленнєва розминка
Розучування скоромовки
Вибіг Гришка на доріжку.
На доріжці сидить кішка.
Взяв з доріжки Гришка кішку –
Хай піймає кішка мишку.
Учні вчаться промовляти скоромовку повільно, а потім – усе швидше. Діти називають звук, який добре прослуховується
Учитель нагадує, що в словах доріжку, доріжці, доріжки треба правильно вимовляти звук.
Зіставлення звука зі звуком : звук вимовляється тільки з шумом, а звук – з голосом і шумом. Органи мовлення працюють однаково.
2. Гра “Третій зайвий”
Шарф, штани, шахи.
Шпак, шимпанзе, шуліка.
Шовк, шерсть, шишка.
3. Гра “Жук-буквоїд”
– Вставте букви, яких бракує.
Г. ати в. ахи – ро. вивати роз. м. Гра. и в хо. ей – бути спр. тним.
4. Звуко-буквений аналіз слів зі звуком
5. “Друкування” букви ш (один рядок)
6. “Друкування”
7. Звуко-буквений аналіз слова пташка
8. Гра “добери потрібний склад”
–
Які склади виявилися “зайвими”?
9. Читання тексту “хороша гра”
Фізкультхвилинка
III. РОБОТА ЗА БУКВАРЕМ (с. 110-111)
1. Опрацювання оповідання “Поспішай, синичко!” (за Г. Демченко)
1) Читання тексту вчителем.
– Що в цьому оповіданні справжнє, а що – казкове?
2) Самостійне напівголосне читання тексту учнями.
3) Читання тексту окремими учнями.
Учитель звертає увагу на інтонацію окличних та питальних речень, інтонацію перелічування.
4) Підготовка до читання за особами: виділення слів першої і другої синичок та слів автора.
5) Читання тексту за особами.
6) Переказ змісту тексту (учні можуть користуватися підручником).
7) Робота над загадкою.
2. Опрацювання вірша п. воронька “кожушок”
1) Читання вірша вчителем.
– Що у цьому вірші викликає посмішку?
2) Самостійна робота над віршем (напівголосне самостійне читання).
Учитель надає індивідуальну допомогу окремим дітям.
3) Читання вірша окремими учнями вголос.
4) Робота над скоромовкою.
ІV. ПІДСУМОК УРОКУ
– Чим підгодовували пташок школярі?
– А чим підгодовуєте пташок ви?
– Яку букву ми продовжували вивчати на уроці?
– Який звук позначається цією буквою?