Як у творчості А. Т. Твардовского представлена тема війни? (По поемі “Василь Теркин”)

1. Перетворення колишнього Васі Теркина – лубочного богатиря у всіма улюбленого персонажа. 2. Образ Батьківщини в поемі. 3. Поема “Василь Теркин” як енциклопедія війни. 4. Відношення автора до свого добутку.

Крім віршів і нарисів, написаних Твардовским у пору зимової кампанії Червоної армії 1939 /40 р., він прийняв деяку участь у створенні фейлетонного персонажа, що з’явився на сторінках газети Ленінградського військового округу “На стражі Батьківщини”, – веселого колишнього солдата Васі Теркина. “Величезність грізних

і сумних подій війни” (говорячи словами з “Відповіді читачам… “) повела до знаменного перетворення персонажа газетних фейлетонів 1939-1940 гг. Колишній Вася Теркин був спрощеною, лубочною фігурою: “богатир, сажень у плечах…

Ворогів на багнет бере, як снопи на вила”. Можливо, отут позначилося й широко розповсюджене тоді помилкове подання про легкість майбутньої кампанії. “Василь Теркин” – чудова поема А. Т. Твардовского. З перших днів Великої Вітчизняної війни поет перебував у рядах Радянської армії.

Всю війну він провів на фронті, написавши велику кількість віршів для червоноармійських

газет. У важких випробуваннях війни народився й виріс головний герой найбільш популярної поеми Твардовского – Василь Теркин, колишній, хоробрий, безжурний російський солдат. Поема про Теркине писалася Твардовским протягом всієї війни. Образ Василя Теркина – результат величезної кількості життєвих спостережень.

Для того щоб додати Теркину загальний, всенародний характер, Твардовский вибрав людини, що не виділяється, на перший погляд, ніякими особливими якостями Любов і відданість Батьківщині герой не виражає в пишномовних фразах. Теркин – хто ж він такий? Скажемо відверто: Просто хлопець сам собою Він звичайний.

Втім, хлопець хоч куди. Хлопець у цьому роді В кожній роті є завжди, Та й у кожному взводі Поема увібрала в себе й Горе, і радість народну, у ній є рядка суворі, скорботні, але ще більше виконаних народного гумору, повних величезної любові до життя. Здавалося неймовірним, що про саму жорстоку й важку війну в історії народів можна було написати так жизнеутверждающе, з такою світлою життєвою філософією, Теркин колишній солдат, учасник війни з Фінляндією.

У Великій Вітчизняній війні він бере участь із перших днів: “у лад із червня, у бій з липня”. Теркин – втілення російського характеру. Як від західної границі Відступав до сходу він; Як пройшов він, Вася Теркин, Із запасу рядовий, У просоленій гімнастерці Сотні верст землі рідний. До чого земля більша, Найбільша земля.

І була б вона чужа, Чия-Нибудь, а те – своя Теркина бійці вважають своїм хлопцем і радуються, що той потрапив саме в їхню роту. Теркин не сумнівається в остаточній перемозі. У главі “Два солдати” на питання старого, чи вдається побити ворога, Теркин відповідає: “Поб’ємо, батько”.

Він переконаний, що щирий героїзм полягає не в красі пози. Теркин думає, що на його місці кожний російський солдат надійшов би точно так же. Я б мріяв не заради слави Перед ранком бойовим, Я б бажав на берег правий, Бій пройшовши, вступити живий Образ батьківщини в поемі завжди проникнуть глибокою любов’ю. Це й мати-баба, і неосяжні простори, і велика земля, на якій народжуються теперішні герої. Вітчизна в небезпеки й борг кожного – захищати її ціною власного життя.

Гримнув рік, прийшла черга, Нині ми відповідаємо за Росію, за народ И за геть усе. Від Івана до Фоми, Мертві ль, живі, Всі ми разом – це ми, Той народ, Росія И оскільки це ми, То скажу вам, братики, Нам із цієї метушні Нікуди податися. Отут не скажеш: я – не я, Нічого не знаю, Не доведеш, що твоя Нині хата скраю.

Не великий тобі розрахунок Думати поодинці. Бомба – дурка. Потрапить Сдуру прямо в крапку. На війні себе забудь, Помни честь, однак, Рвися до справи – груди на груди, Бійка – виходить, бійка.

Поему “Василь Теркин” можна назвати енциклопедією Великої Вітчизняної війни Крім головного героя в поемі присутня безліч інших персонажів – солдати, що служать із Теркиним, прості жителі, що переживають страшний час у тилу або німецькому полоні. Сьогодні із упевненістю можна сказати, що поема “Василь Теркин” залишається одним з найбільш улюблених добутків про війну. Сам автор писав про “Книгу для бійця”: “яке б не було її власне літературне значення, для мене вона була щирим щастям. Вона дала мені відчуття законності місця художника у великій боротьбі народу, відчуття очевидної корисності моєї праці”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Як у творчості А. Т. Твардовского представлена тема війни? (По поемі “Василь Теркин”)