Характери Гринева й Швабрина в повісті А. С. Пушкіна

Олексій Швабрин – не відрізняється зразковим поводженням солдатів, переведений через дуель у Білогірську міцність.

Волею долі Гринев і Швабрин зштовхнулися в Білогірській міцності. Автор підкреслює якусь схожість характерів молодих людей. Але що ж тоді перешкодило їм стати друзями й разом переборювати все тягаря військової служби? По-моєму, причина – у вихованні. Петро Андрійович ніколи не випробовував самітності, ні в чому не бідував, йому повезло з родителями. Швабрин же, навпроти, з раннього віку був позбавлений батьківського

пещення й турботи. Він не знав, що значить дитяче щастя, дитячий сміх, але зате відмінно розумів, що таке сльози й горе. Дитинство обох героїв мало величезний вплив на формування їхнього характеру, совісті й моралі. Гринев став добрий, сміливий, чуйний і надійним, а Олексій – типовим кар’єристом, брехливим, цинічним, підступним. Ці якості своїх персонажів Пушкін відкриває читачам не відразу, а поступово, змушуючи нас аналізувати кожний учинок молодих людей.

Крім того, видну частку у світосприймання героїв внесла сім’я Миронових. Дочка коменданта міцності Марія була предметом частих сварок і конфліктів

між Швабриным і Гриневым. Коли Омелян Пугачов піднімає повстання, захоплює Білогірську міцність і призначає її начальником Швабрина, Гринев рятує улюблену, ризикуючи власним життям. Марія любить молодого офіцера, хоче стати його дружиною, але їхньому щастю заважає одна людина – Олексій Швабрин. Він намагається вбити любов Маші до Петра Андрійовичу й насильно закохати дівчину в себе. Але хіба насильство може змусити любити? Хіба можна заважати чужому щастю?

Неоднозначне відношення до своїх героїв і А. С. Пушкіна – патріот Гринев є антиподом зрадникові й мерзотникові Швабрину. Олексій, я вважаю, після переходу на сторону повсталих, взагалі недостоин офіцерського звання й честі носить погони.

Я підтримую позицію автора у відношенні до головних героїв. Протистояння Петра Андрійовича Гринева й Олексія Швабрина – це протистояння вірності й зрадництва, любові й ненависті в цілому. По-моєму, Гринев – той ідеал офіцера, якого не вистачало російської армії в дев’ятнадцятому столітті. Швабрин,…напевно, міг бути іншою людиною, але, напевно, важке життя просто змусило його стать таким, яким його зображують автор. Хто знає…


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Характери Гринева й Швабрина в повісті А. С. Пушкіна