Твір виклад за романом Г. Бьолля “Очима клоуна”

Уродженець Німеччини письменник Генріх Белль був дуже яскравою особистістю, лауреатом Нобелівської премії в літературі. У його творах можна простежити вплив російської літератури, а саме Достоєвського, Так само можна побачити спільне з Чарльзом Діккенсом. Белль виділявся серед письменників Європи тим, що його цікавила тема “маленької людини”. Кожен його твір було наповнене першокласним психологічним аналізом. Роман “Очима клоуна” – це один з його найяскравіших шедеврів. Все, що відбувається в романі триває лише два дні. Твір

у цілому – це монолог Ганса Шнира, головного героя. Ганс працює клоуном, цей факт і допомагає і заважає йому в житті. Шнір дуже добре розуміє людську психологію і йому добре зрозумілі вчинки людей. Якою ми бачимо Німеччину після подій Другої Світової Війни?

Східна частина (НДР) помітно відрізнялася і в економічному і в культурному плані від західній частині, яка пішла далеко вперед. Але все ж таки гнітюче нацистське минуле повисло над країною. Всюди чулися заклики зупинити катування самих себе своїм минулим і забути про Гітлера. Але такі як Ганс Шнір ніколи не зможуть забути дитинства, проведеного в нацизмі.

Він відчуває ненависть до своєї матері. Вважає її замкнутої, жадібної лицемірною, що підкоряється думці натовпу жінкою. При правлінні Гітлера вона була відданою нацистської. Сліпо довіряючи своєму фюреру. В ім’я фашистського Молоха вона принесла в жертву власну дочку Генрієту. Після війни пані Шнір зайнялася примиренням расових розбіжностей виникають у люде. Це абсолютно протилежне заняття того способу життя, який вона вела у воєнні роки. І вона така не одна, хто так круто змінив своє життя і тепер вважає її одвічно правильною. Ганса обурюють нацисти, які замаскувавшись під демократів, обійшлися лише невеликими переживаннями і словесним вибаченням. Єдиною рідною і розуміє Ганса душею була його сестра Генрітетта, яка загинула. У Ганса був ще й брат, вони з Генріеттою не єдиний діти в сім’ї. Лео навчається в семінарії. І від нього, байдужого і сірого людини Ганс не отримає і не дочекається душевної підтримки. Ганс втрачає свою кохану Марі, запив, отримав травму коліна і довгий час не міг виступати. Шнір надзвонює всім кому може, щоб отримати хоч малу дещицю душевної підтримки, але стоїть діалогу ні з ким не виходить. Навіть батько Шнира залишається осторонь від душевних мук сина. Ганс вірить і сподівається, що Марі буде щаслива з забезпеченою людиною.

Але любила Марі тільки клоуна. Але Ганс не може зрозуміти як можна вийти заміж, люблячи іншого. Він вважає, що це гріх. Трагізм життя Ганса не у втраті коханої, не на самоті і навіть не в тому, що він виріс у нацизмі. Його проблема, в його таланті. Він настільки досконалий, що всі навколо здаються йому нижче за рівнем розвитку. Це і є загальним у творчості Бьолля з героями Достоєвського, Чехова, Толстого та інших письменників. Питання розуміння навколишнього світу і творця вічна. Белль пройшов через війну і завдяки цьому зміг у подробицях описати повоєнний час і Європу. Він вважає, що егоїзм і скупість стали головною проблемою того часу в суспільстві. Люди не вчаться на уроках минулого. У наші дні ми можемо бачити виступи неонацистів в єдиній Німеччині. Що чекає настільки вільну і незалежну Європу? Можливо, треба зайвий раз подивитися на неї очима клоуна?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір виклад за романом Г. Бьолля “Очима клоуна”