Твір рецензія роману Маркеса “Сто років самотності”

Габріель Гарсіа будучи вже відбулася особистістю в свої сорок років, прожитих не без труднощів, негараздів і страждань, випустив першим виданням свій роман “Сто років самотності”. У творі зображено не вся історія країни, а тільки найяскравіші його події. Ці події були властиві так само і Латинській Америці. Автор не женеться за мету описати в художньому творі громадянську війну на своїй батьківщині у всіх її фарбах. Тотальну самотність, властиве все членам сім’ї Буендіа, це національна риса, яка складалася століттями. Специфіка народу,

який звик до змін клімату, де полуфеодальная експлуатація людини поєднується з розвиненим капіталізмом. Самотність – Це головна риса всього роду Буендіа. Хоча члени сім’ї з народження мають “самотнім виглядом”, все-таки не відразу вони стають самотніми. На це впливають всілякі життєві події. Герої твору практично все дуже потужні особистості, сильні, цілеспрямовані, волелюбні, пристрасні, з величезною енергетикою. Всі різні між собою персонажі твору, у кожного з яких є свій внутрішній світ пов’язані автором в єдине ціле.

Життєва енергія Урсули Ігуаран через століття розгорається в її

внучці Амаранті Урсулі. Цим зближуються образи цих жінок. Урсула Ігуаран родоначальниця роду, а Амаранті Урсула завершує цей рід. “Сто років самотності” – це символічний довідник любові, В якому опісиваютс всі її види. У творі немає відмінностей між вигаданим і реальним. У ньому є і щось загадкове, перенесене автором у стародавні, казкові часи. Чари, чудеса, пророцтва, привиди, простіше кажучи різна фантазія – це одне з головних складових роману. Гуманізм Маркеса енергійний, він закликає до протесту. Він упевнений, що найстрашніше, що може статися з кожним з нас – це втрата мужності, волі, забуте минуле і покірність злу. У цей полягає вся народність твору “Сто років самотності”, його величезний потенціал.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Твір рецензія роману Маркеса “Сто років самотності”