Твір Казка – чарівний світ мрій

Казка – чарівний світ мрій
Казка – прекрасний витвір народної фантазії. Вона пробуджує й плекає паростки доброти й чесності, справедливості й мудрості. Казка захоплює кмітливістю, розумом улюблених героїв. А герої – носії зла завжди покарані за свої недостойні вчинки.
Читаючи казки, ми потрапляємо у світ фантастики та мрій. Тому частенько тягнеться рука до старенької збірочки казок, що скромно стоїть на книжковій полиці.
Ода казці
Чарівна віковічна наша розраднице казко! Звертаюся до тебе зі словами вдячності зате, що

ведеш нас через терни зла і неправди до священних вогників добра і правди. За те, що ведеш через бурі та смутки до ясної днини.
Герої твої кмітливі трударі, хоробрі воїни, чарівні красуні, розумні тварини бережливо проносять часточки добра, даруючи надію на краще майбуття.
Казко! Віками плекала ти рідне слово, вдихаючи в нього силу в скрутні грізні днини знищення.
Крокуй, наша казко, фантастичними дорогами до щасливих людей. Даруй мрії, слова і стій на сторожі коло добрих сердець.
З животворних джерел
З фольклорними творами ми знайомі з раннього віку. Засинали під колискові матері. Змагалися у кмітливості
з друзями, шукаючи відповіді на загадки. Затамувавши подих, слухали бабусині казки.
А зараз настав час познайомитися з прислів’ями та приказками, творами, що узагальнюють життєвий досвід, знання людей про явища природи, різні події.
Прислів’я та приказки виникають постійно, але поширюються в народі лише найзмістовніші та найвлучніші. Наприклад, прислів’я “Пуши землю для пшениці, будуть пухкі паляниці”, “Добре роби, добре і буде”, “Вчи дітей не тряскою, а ласкою”.
Приказки мають свою історію. Відома нам “після дощичка в четвер” з’явилася дуже давно, ще в дохристиянські часи. Четвер тоді був днем Перуна, язичницького бога війни, сонця, вогню, родючості, а ще він відав дощами, громами і блискавицями. Саме в четвер Перунові приносили жертву і просили дощу, але дощ, на жаль, не йшов. Отже, приказка є синонімом до слова “ніколи”.
Уже давно письменники почали записувати народні вислови. Перший збірник був укладений наприкінці XVII – початку XVIII ст. поетом Климентієм Зиновієм. Він містить понад півтори тисячі прислів’їв і приказок. З того часу видавалося багато збірок цих живлющих народною мудрістю висловів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір Казка – чарівний світ мрій