“Типи психічних характеристик людей”
Типи психічних характеристик людей умовно можна поділити на чотири типи. Це – холерик, сангвінік, меланхолік і флегматик.
Холерик.
Відмінна риса холерика – це сильні емоції і швидка зміна настроїв. Тобто за одну хвилину ця людина може бути як дуже веселою, потім раптом знітитися, а далі почати злитися. При цьому, холерик сам може не розуміти, від чого тільки що сміявся, а тепер плаче.
Рухи у нього різкі, голос гучний, мова швидка. Швидко спалахує до будь-якої роботи і так само швидко може її кинути. Рухливість нервової системи холерика
Холерикам небажано вибирати роботу, що вимагає монотонності. Для них якийсь час це буде цікаво, а потім набридне. На першому місці у них стоять види діяльності, які передбачають спілкування з людьми. У холерика – сильна, неврівноважена, і в той же час рухлива нервова система.
Сангвінік.
Про сангвініка можна сказати, що він життєрадісний і енергійний, поширює навколо
Сангвінік займається тим, що хоче і через це не може довго знаходиться на одному місці. При цьому у нього величезна працездатність. І якщо він щось робить, то робить це запоєм, за один раз.
У цього типу темпераменту переважає гарний настрій, тому сангвініки легко сходяться з іншими людьми. Рухи швидкі, як у холериків. У сангвініків переважає кваплива мова і гучний голос. Найчастіше всього будова тіла у людей цього психічного типу повна, як у китайського бовдура – товстого і веселого. У сангвініка сильна, рухлива і врівноважена нервова система.
Меланхолік.
Меланхолік – це сумна людина, яка поводиться так, ніби ось-ось заплаче. Смуток поширюється навколо меланхоліка на багато метрів. Думки в голові меланхоліка лише про неминуче і обов’язково скорботне. Примітно, що все це відбувається всередині і майже не видно зовні. Якщо його образити, то на обличчі меланхоліка мало чого відіб’ється, зате в душі залишиться глибока рана.
Зовні меланхоліки виглядають худими, сумними і метушливими. Вони тягнуться до людей і дуже добре реагують на те, що відбувається навколо. При цьому вони швидко випадають в емоції і не можуть їх контролювати. В основному меланхоліки бояться або засмучуються. Частіше всього вони займаються тим, чим скажуть інші. Наприклад, дівчата-меланхоліки читають поради в жіночих журналах і бездоганно слідують їм. У нашому суспільстві типовий приклад меланхоліків – субкультура емо-кідів. Найкраще меланхоліками вдаються види діяльності, які не пов’язані з емоційною сферою – програмування, конструювання, бухгалтерія. Меланхолік – слабкий, рухливий, неврівноважений тип нервової системи.
Флегматик.
Про флегматика можна сказати, що він дуже неквапливий. Його емоції повільні і дуже важко зсуваються з одного положення. Він мало сміється і дратується, практично завжди спокійний і його важко вивести з цього стану. Коли флегматик про щось говорить, то без жодних емоцій, монотонно, тому з ними важко спілкуватися. Флегматик накопичує в собі емоції і коли настає переломний момент, він їх вихлюпує.
У кожному його русі відчувається грунтовність і упевненість. Флегматик дуже довго думає і приймає рішення, зате, зробивши вибір, він від нього не відступиться. Потрапивши в нову обстановку, флегматик, швидше за все буде самотній, так як йому потрібен час для того, щоб звикнути до ситуації. Він буде спілкуватися з тими людьми, з якими знайомий, і вважатиме за краще не помічати інших, адже вони створюють для нього дискомфорт.
Для флегматика найкращою буде одноманітна, постійна робота, без зміни виду діяльності. Тут він проявить себе краще інших, бо дуже працездатний, коли входить в колію. Приклад флегматика – це Термінатор. У флегматика сильна, врівноважена, інертна нервова система.