Світ не без добрих людей (за повістю М. Вінграновського “Сіроманець”)

РІДНА УКРАЇНА. СВІТ ПРИРОДИ

Світ не без добрих людей (за повістю М. Вінграновського “Сіроманець”)

Доброта. Ця риса людського характеру цінувалася в усі віки й у всіх народів. Адже добра людина ніколи не чинить зла, вона не здатна на підлість, навпаки, завжди налаштована на життя та відродження, а не на нищення.

Таким ми бачимо персонажа повісті М. Вінграновського “Сіроманець” Сашка. Хлопець виступає проти переслідування й жорстокого знищення Сіроманця, старого вовка, що живе в їхньому лісі. Він подружився з цим хижаком, який

насправді виявився здатним відповідати на добре ставлення до себе також добротою.

Сашко – сильна особистість, яка вміє активно відстоювати свої життєві принципи. Хлопчик рішуче й наполегливо шукає шляхів визволити свого друга Сіроманця з кузні, куди того, зв’язаного, кинули, щоб наступного дня відвезти до зоопарку, в неволю. І йому, малому, вдалося це зробити.

Не можна без хвилювання читати й епізод, у якому розповідається, як Сашко привіз Сіроманця в Одесу в лікарню, щоб сліпому вовкові зробили операцію й повернули зір.

Сашко – дуже хороша людина, він наполегливий, гуманний, рішучий. Мені і ідеться, що якби було більше таких людей, як Сашко, що люблять і оберігають і тварин і рослини, турбуються про них, то ми назавжди забули б про існування Червоної книги, а наша планета була б чистою й багатою, стала б затишним домом для всього сущого на Землі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Світ не без добрих людей (за повістю М. Вінграновського “Сіроманець”)