Софія Ротару

Софія Ротару (повне ім’я – Софія Михайлівна Євдокименко-Ротару, молдаванською – Sofia Rotaru) – російська, українська і молдавська співачка, музикант, танцівниця, музичний продюсер, кіно-продюсер, акторка, ділова жінка. Відома голосом альто, стала першою поп-співачкою, яка співала речитативом. Користується суспільним визнанням. Кар’єра Софії Ротару ознаменована міжнародним успіхом на музичній сцені, а також численними розбіжностями, причиною котрих стало походження Софії Ротару, особливо в країнах Східної Європи. Преса зве її “Поп Королевой”.

В її репертуарі є більш ніж 400 пісень на російській, українскій, молдавскій, болгарскій, сербскій, польскій, германській, італьянській, іспанській і англійській мовах. В1988 році співачка нагороджена званням Народної артистки СССР. У 2000 році Вищою академичною радою України її було признано кращою українською естрадною співачкою ХХ-го століття. Сьогодні Софія Ротару є громадянкою України і почесною громадянкою Криму, Чорновиць. Проживає вона в Ялті і Києві. Творчість Софії Ротару була неодноразово відзначено почесними званнями: в 1976 році їй присвоєно звання Заслужена артистка Української ССР, в
1985 – Народна артистка Української ССР, Народна артистка Молдавської ССР, Лауреат премії Ленінського Комсомола, Герой України, Кавалер “Ордена Республіки” (Молдавія).

В різний час українське Село Маршинци, в якому народилася співачка, відносилося до Австро-Угорщини, Молдавії, Румунії, що було причиною різного написання імені та прізвища. У титрах фільму “Червона Рута” Софія з’являється ще з прізвищем Ротарь. У раніших зйомках ім’я писали Софья. Писати прізвище на молдавський лад з буквою “у” в кінці порадила Софії Едіта Пьєха.

7 серпня 2007 року Софія Ротару відзначила 60-річний ювілей. Сотні поклонників, а також відомі артисти і політики приїхали до Ялти з різних кінців світу, щоб привітати співачку. Президент України В. Ющенко нагородив Софію Ротару Орденом “За заслуги” II ступеня. Урочистий прийом з нагоди ювілею проходив в Лівадійському палаці.

Вшановування співачки продовжилися у вересні в Сочі, де на музичному конкурсі молодих виконавців “П’ять зірок” один з конкурсних днів був присвячений її Творчості. А в жовтні 2007 року в Державному Кремлевському Палаці пройшли юбілейні концерти С. Ротару, в яких взяли участь популярні виконавці Росії (А. Пугачева, Ф. Киркоров, Й. Кобзон, Л. Лещенко, Н. Бабкина, В. Дайнеко та інші) і України (Т. Повалій, В. Меладзе та інші).

На даний момент Ротару веде активну гастрольну діяльність, бере участь у збірних концертах і телепрограмах. Знаходиться у відмінній фізичній і вокальній формі, має величезний авторитет в українських і російських музичних колах.

Останній сингл 2007-го року “Я твоя любов” займає перше місце, знаходячись чотири тижні в чарті “Золотий грамофон” Російського радіо. З березня по травень 2008-го року, Софія Ротару знаходиться в Ювілейному турне по Росії. Першим синглом в 2008-му році стала пісня “Квіти бузку”, виконана на концерті присвяченому 8-го березня.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Софія Ротару