Скрипаль на даху мегаполіса
ТВОРИ НА НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ
Скрипаль на даху мегаполіса
Маленький скрипаль з’явився на даху високої будівлі мегаполісу якось несподівано і приголомшливо. Дарма що його не відразу помітили, чули тільки якусь незвичайну музику, яка, здавалося, йшла із серця кожного. Місто жило в шаленому ритмі. З висоти пташиного польоту містяни здавалися мурашками, котрі поспішали у своїх справах. Декотрі так і не зняли навушників попри те, що якасі. незвична музика таки проривалася крізь лавину давно знайомих звуків. У місті багато чого не помічаєш:
Хто першим побачив крихітного скрипаля на даху високої будівлі, сказати важко, але життя цієї частини мегаполіса на очах завмирало, як на кінострічці уповільненої зйомки, аж поки не завмерло зовсім. Підняті догори обличчя містян були звернені до скрипаля, тендітна постать якого у чорному фраку невідомо яким чином трималася
Ось такі фантазії навіяв мені образ маленького скрипаля на даху будинку у центрі Харкова. І не тому, що він стоїть поруч з консерваторією, а тому що скульптура символізує справжній талант, який вищий від усього приземленого. Харківському скульпторові Гурбанову вдалося втілити цю ідею в життя і створити дивовижний образ маленького скрипаля.
Мені подобається, що в моєму місті з’являються нові скульптурні образи літературних героїв, трохи кумедні речі і предмети. Є в місті скульптура персонажа роману Ільфа і Петрова “Дванадцять стільців” – отця Федора з чайнйком в одній руці і з поштовим конвертом – у другій. Є й інші персонажі цих двох письменників. Полюбилися харків’янам і булгаківські герої, вилиті у бронзі. Є ціла скульптурна сім’я мавп. Можна побачити й веселий оркестр, що обертається навколо своєї осі. Є у Харкові скульптура першої вчительки і пам’ятник програмісту. Є пам’ятник футбольному м’ячу і гігантським яйцям, що символізують початок життя. На одній із площ встановлені в мініатюрі архітектурні дива міста. Однак найзнаковішою, на мою думку, є скульптура маленького скрипаля, яка пробуджує так багато емоцій і захоплень.