Мій улюблений літературний образ

Чимало книжок прочитано, чимало було роздумів з приводу тієї чи іншої прочитаної книжки, пізнано безліч історичних обставим та різноманітних літературних образів. Багато що забувається дуже швидко, дещо пам’ятаєш якийсь час, а щось вкарбовується у свідомості назавжди. Так мені запав у серце образ Маленького принца із однойменної Казки Антуана де Сент-Екзюпері. Маленький принц – хлопчик, котрий невідомо як потрапив у пустелю, де розбився літак пілота. Хлопчик прилетів із маленької планети, на якій є три вулкани і “єдина у світі”

гордовита троянда. Під час мандрівок Маленький принц побував на різних планетах: короля, честолюбця, п’яниці, бізнесмена, ліхтарника та географа. Кожна з цих планет – символічна сходинка “пізнання світу”. Потрапивши на Землю, Маленький принц потоваришував із пілотом. Спілкуючись, дитина і дорослий допомогли одне одному краще зрозуміти себе й навколишній світ, стати мудрішими. Образ цього незвичайного хлопчика допомагає пізнати не конкретних людей, а душу й людство в цілому. Ця дитина протиставляється світу дорослих – світу грошей і влади, кар’єри і честолюбства. Дитина – душа світу. Її бачення –

природніше, людяніше, а отже, правильніше за бачення дорослих.

На планеті Земля Маленький принц зустрічається зі змією, Лисом, стрілочником і торговцем, бачить великі гори, трояндовий сад і криницю в пустелі. Усе це, а особливо дружба з Лисом, допомогли йому осягнути важливі істини: “Добре бачить тільки серце. Найголовнішого очима не побачиш”, “Ти назавжди береш на себе відповідальність за того, кого приручив” та інші.

Образ Маленького принца наштовхує на думку, що головне – повернутися до своєї землі, до людей, до самого себе і до вічних цінностей: дружби, взаєморозуміння, праці, краси й духовного життя.

Мені дуже подобається цей образ, адже завдяки йому я зміг усе це усвідомити.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Мій улюблений літературний образ

Categories: Нові твори

Links