Що робить людину людиною?

Твір за казкою А. де Сент-Екзюпері ” Маленький принц “. Відомий французький письменник, репортер, дитяча мрія якого – стати авіатором – здійснилась: він служить льотчиком у Касабланці, перевозить пошту до Північної Америки, деякий час працює технічним директором авіакомпанії в Аргентині, служить у військовій авіації під час Другої світової війни. Отримав декілька поранень, але постійно залишався у лавах авіаторів. Сент-Екзюпері став легендою Франції, він загинув під час бойового вильоту 31 липня 1944 р.

У першому романі “Південний

поштовий” (1929) письменник протиставляє світові дорослих людей чарівний світ дитинства. Цей мотив звучить і в його “Записних книжках”, і в “Планеті людей”, і в “Військовому льотчику”, і в “Цитаделі” (видана посмертно). Особливо це протиставлення відбито у “Маленькому принці”. Ця філософська казка стала синтезом роздумів письменника про щастя, сенс людського існування. Герої Антуана де Сент-Екзюпері – люди дії, вони відповідальні, чесні, порядні; Твори письменника сповнені ліричним, філософським, гуманістичним пафосом.

Відомий французький письменник весною 1943 року опублікував

один із найпоетичніших творів, що підводить до своєрідного підсумку творчих шукань художника – казку “Маленький принц”. Як у кожній казці, в “Маленькому принці” розповідається про дивні й фантастичні події. Маленький мешканець далекої планети після мандрів по астероїдах потрапляє на Землю. І хоча Земля прекрасна, та його владно кличе до себе рідна планета, на якій росте випещена ним, Маленьким принцом, прекрасна троянда.

У казці приховані, як це часто буває в Екзюпері, його глибокі роздуми про світ, про людей, про Майбутнє планети. “Я не хочу, щоб мою книгу читали просто заради забави”, – зізнавався письменник, націлюючи читача на серйозне ставлення до сприйняття “Маленького принца”.

“Є таке тверде правило, – казав мені після Маленький принц. – Встав вранці, умився, приведи до порядку свою планету”. Цінною с сама по собі щирість, яку дарує світові дорослих Маленький принц: турбуватись про порядок на планеті, звільняти її від сил, які загрожують зруйнувати твою колиску. І це першорядне завдання. Так у дитячій казці народжується пафос відповідальності за долі близьких, рідних нам світів, який дає змогу говорити про “Маленького принца” як про один із найкращих і найактуальніших творів сучасної літератури. Ностальгічна відданість Маленького принца своїй планеті не може не викликати асоціації: Земля – дім землян. І хоча людство намагається розкрити таємницю космічних далей, туманних галактик, чужих зірок, воно завжди буде повертатися до своєї колиски з особливою радістю. Бо дім людський – це тільки дім земний.

Мудрість Маленького принца і дорослого льотчика, з яким зустрівся Маленький принц, така: серед людей не може бути самотньо, якщо людські серця горять світлим вогнем любові до всього навколишнього. І цю чисту любов неможливо знайти очима, її “шукати треба серцем”. Збудити прекрасне у людини, що згасло в її серці під тягарем “дорослих” років, примусити її пильніше вдивитися в світ, щоб і світ цей зробити кращим, – головне завдання “Маленького принца”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Що робить людину людиною?

Categories: Нові твори

Links