“Що таке спілкування”

Перш ніж говорити про сутність і безмежне різноманіття проявів феномена людського спілкування, необхідно позначити його найбільш важливі аспекти з точки зору значення, сенсу і значущості місця, займаного в житті людей, для суспільства й особистості.

Спілкування є фактором людської життєдіяльності. З цим пов’язане уявлення як про податливість індивіда тим чи іншим впливам людей (ефект групового тиску та інше), так і визнання різноманіття самих способів психологічного впливу або тиску людей один на одного (зараження, чутки, навіювання,

гіпноз, переконання, лідерство, мода тощо. Спілкування є потребою, мотивом поведінки й діяльності, метою і сенсом відносин з іншими людьми, воно є джерелом пізнання і розуміння інших людей.

Спілкування пронизує собою всю психічну життєдіяльність людини. Але діяльність і спілкування залежать від психічного стану людини. Повноцінне спілкування між людьми створює стан душевного підйому. І навпаки, ущербність спілкування, нереалізована потреба в спілкуванні руйнівно діє на загальний психічний стан людини. Спілкування формує міжособистісні та ділові відносини між людьми, впливає на систему соціальних

відносин. Значимість спілкування, таким чином, очевидна і безперечна.

Спілкування – це джерело душевної та психологічної задоволеності, станів радості і щастя, радість материнства, радість дружнього, творчого, любовного спілкування, радість спілкування з природою і мистецтвом. Спілкування – це джерело негативних емоцій, особистої драми. Без нього не було б і драматичних жанрів у літературі, театрі та мистецтві взагалі. Спілкування – це і нейтральне, і повсякденне, і буденне, альтернативою йому виявляється святкове спілкування.

Незважаючи на види та розподіл за будь-якими категоріями, спілкування – це найважніше, що є в житті кожної людини, найважніше, що є в житті сучасного суспільства.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

“Що таке спілкування”