“У чому полягає життєва драма Жульена Сореля у романi “Червоне i чорне”

Жульєн Сорель, головний герой роману “Червоне і чорне” – це дуже цікавий персонаж для розгляду. Інтерес до Жульєна розкривається в тому, що він пережив неймовірну життєву драму, яку мало хто переживає за своє життя. Саме драма Жульєна Сореля є ключовим елементом твору, якою автор ефективно твір закінчує. Розгляд цієї драми надзвичайно важливий для розуміння всього змісту даного твору.

В основі драми Жульєна Сореля лежить його звичайне, просте походження. Він народився у звичайній сім’ї на околиці і практично не мав ніяких шансів

увійти в високе французьке суспільство. Тим не менш, амбіції Жульєна були досить високі. Його кумиром був великий француз Наполеон Бонапарт, тому і до себе Жульєн виставляв досить високі і складні для виконання вимоги. Тим не менш, в реалізації своїх життєвих цілей і планів він йшов вперед. Хтось осудить його за надмірне честолюбство та використання лицемірства, але слід розуміти, що не тільки він був такий, але і багато інших людей навколо також, тим не менш, він наближався до свого життєвого успіху. Жульєн дійсно прогресував, як для своїх невеликих років він домігся багато чого. Але велика біда Жульєна була
в тому, що він змішував своє публічне і приватне життя. Як відомо, люди не прощають втручання в своє приватне життя. Жульєн же не вмів достатньо добре справлятися зі своїми емоціями, а тому сталося так, що він допустив ряд надзвичайно серйозних помилок, за що був засуджений, а потім і страчений.

Як мені здається, основна життєва драма Жульєна Сореля в тому, що він в принципі володів всім тим, що необхідно для досягнення успіху, і фактично наблизився до реалізації багатьох життєвих цілей. Якщо б він зміг жити довше, ніж 23 роки, він би напевно досяг великого життєвого успіху, навіть, може бути, зміг би хоча б приблизно зрівнятися зі своїм вічним кумиром, з Наполеоном. Але його життя – це драма, а тому він був страчений лише в 23 роки. Залишається тільки пошкодувати про те, що такий талановитий чоловік, який мав можливість бути дуже ефективним у суспільстві, прожив так мало і не реалізував навіть десятої частини свого потенціалу і можливостей.

Сутність життєвої драми Жульєна Сореля в тому, що він занадто мало пожив. Так, він мав талант, так, він міг домогтися серйозного життєвого успіху, але його життя обірвалося всього в 23 роки. І сталося це, можна сказати, з іншої причини, ніж його таланти, досягнення і можливості.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 3.00 out of 5)

“У чому полягає життєва драма Жульена Сореля у романi “Червоне i чорне”