Однією з найбільш популярних технологій останніх десятиліть є телебачення. Телебачення мало кілька етапів розвитку, ця технологія не стоїть на місці і сьогодні, вона постійно вдосконалюється і прагне задовольняти зростаючі потреби людей. Розгляд розвитку сучасного телебачення особливо цікавий, тому що в даний час воно виконує дуже серйозну і важливу роль. Помітити це можна дуже просто – достатньо переглянути деякі сучасні телевізійні передачі, але не прийняти їх зміст не віру, а поставитися дещо критично.
Ще деякий час тому основним,
що розважало людей під час перегляду телевізору, були різні шоу, розважальні передачі та смішні програми. Їх роль залишається важливою і в сучасності. Телебачення не є засобом освіти або покращення своїх знань про щось. Основна телевізійна аудиторія біля телевізора – це звичайні люди, які прийшли додому після важкого робочого дня і хочуть розслабитися, таке бажання цілком природне. Саме з цієї причини телеканали показують в основному несерйозні і не освітні передачі, а щось просте і розважальне. Думається, що розвиток у цьому напрямку триватиме і в майбутньому, саме це і є основна роль телевізора.
Тим
не менш, сьогоднішній час є дещо відмінним від звичайного. Ні для кого не секрет, що в даний час в Україні тривають бойові дії, фактично, війна. Але вона йде не тільки на полях битв, але і в умах людей. І саме телевізор є засобом ведення цієї інформаційної війни. Щодня з телевізора на нас виливаються цебри пропаганди. Іноді виникає думка, що абсолютно не важливо – правду там кажуть чи ні. Найголовніше – сформувати певну думку у глядача, налаштувати його правильно і так, як це буде вигідно владі. Звичайно, це стосується не тільки українського телебачення, але й телебачення всіх інших країн. Грубо кажучи, цю інформаційну діяльність цілком можна називати інформаційною війною, а мета у неї – аж ніяк не допомогти людині сформувати особисту і об’єктивну думку, а, швидше, промити їй мізки.
Думається, що головне рисою сучасного розвитку телебачення є те, що воно стало справжньою зброєю пропаганди. При цьому, розуміючи особливості устрою людського сприйняття, телевізійники створюють такі програми, які впливають на людину дуже ефективно. Все це дозволяє зробити висновок, що телебачення в деякому роді небезпечно. Воно відучує людину думати, перетворює її в подобу запрограмованого робота. Втім, людина може чинити опір, чого я вам і бажаю.