Простота є необхідну умову прекрасного

Людське життя складне й багатогранна. У ній є місце всьому: подвигу й при-ключениям, політиці й любові, розвагам і праці. Якщо відмовитися хоча б від чогось, життя обов’язково зубожіє. Інтерес до чарівної Казки ніколи не згасне в людині. Саме дивна краса казкових історій робить їх настільки прекрасним і притягальними для читачів. Свій твір мені хотілося б присвятити повести Гоголя “Ніч перед Різдвом”. Це добуток як не можна краще відповідає формулі Толстого: “Простота є необхідну умову прекрасного”. У повісті Гоголя так багато

істинно казкового. Реальний мир тісно переплітається з фольклорними, казковими мотивами.

Ми легко й непомітно попадаємо під вплив чарівної історії, створеної письменником. Це добуток ні до чого нікого не призиває, воно далеко від політики й суспільної ситуації. Але адже “не хлібом єдиним жива людина”. Як би не цікавили нас суспільні протиріччя й моральні шукання російських класиків, чарівні історії зі збірника “Вечора на хуторі біля Дикань-Ки”, розказані Гоголем, нам подобаються нітрохи не менше.

Повість “Ніч перед різдвом” не може залишити байдужим навіть скептика. Кожний знайде в

цьому добутку те, що по душі саме йому. Комусь подобаються саме фантастичні мотиви, комусь – теплий і живий гумор письменника, а комусь здаються особливо цікавими людські відносини на тлі містичних подій. Невідоме, містичне завжди залучало людину. Але страх перед непізнаним робив такий інтерес небезпечним і моторошнуватим. Однак Гоголь робить свою чарівну історію настільки захоплюючої, що в читача після прочитання залишається самий райдужний настрій. Гоголь уміло з’єднує народні вірування, легенди, казки. Вони сполучаються так гармонійно й природно, що ми поневоле починаємо вірити в художній вимисел автора. Всі персонажі повести нагадують теперішні “народні” характери. Сміливий і розпачливий коваль Вакула, красуня Оксана, що так хвилює його серце, нагадують нам про “закони” чарівних казок. Саме в казках дуже розповсюджений сюжет, у якому юнак, прагнучи домогтися любові красуні, робить у її честь небувалі по своїй сміливості вчинки.

У повісті Гоголя діють точно такі ж закони. Красуня хоче одержати царські черевички. Умова, безумовно, не з легенів. Але відважний юнак-коваль не може не виконати бажання улюбленої. Для того, щоб красуня одержала свої черевички, ковалеві довелося осідлати риса й полетіти на ньому. Коваль Вакула приніс красуні Оксані царські черевички, причому йому вдалося обдурити риса й урятувати свою душу. Чудовий казковий сюжет, дивна Мова Гоголя, достовірні, яскраві людські характери – все це робить добуток незабутнім. Повість Гоголя “Вечора на хуторі біля Диканьки” можна читати не один раз.

Добуток дає читачеві позитивний настрой. Чорт – уособлення злих сил – осоромлений. Проста людина виявляється набагато розумніше, хитрее, сообразительнее. “На подяку” за подорож від коваля рис одержує гарний прочухан. Злі сили в образі чорта показані в гоголівській повісті такими вбогими й жалюгідними, що над ними неможливо не посміятися. Шляхетний герой виявився на висоті, ніхто не зміг перемогти його.

Кожна чарівна Історія показує нам не тільки неймовірні пригоди, але й реальні відносини між людьми. І ці відносини часом виявляється не менш цікавими. Повість Гоголя “Ніч перед Різдвом” розкриває перед нами дивно яскраві характери героїв. Ми із задоволенням сміємося над комедійними епізодами, з інтересом спостерігаємо побутові подробиці, які так натуральні й правдоподібні.

Повість Гоголя радує нас гарним фіналом, що також повністю відповідає казковим традиціям. Добро тріумфує над злом. У повісті ясно відчувається життєстверджуючий початок. Повість дуже проста, легка й зрозуміла для сприйняття. Вона подобається й дітям, і дорослим. У мінути смутних міркувань вона здатна порадувати, змусити задуматися про те, як прекрасне життя. Повість Гоголя “Ніч перед Різдвом” – це дивно простої й саме тому такий прекрасний добуток


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Простота є необхідну умову прекрасного